FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę!

Diana
Dieta i żywienie
04.03.2018 20:23
FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę!

Tego jeszcze nie było. Zdjęcia niebieskich śniadań i deserów podbijają internet, jednak nie za sprawą sztucznego, niebieskiego barwnika, a… alg!

Zdjęcie FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę! #1
źródło: shutterstock

Ta alga to nic innego jak spirulina o niebiesko- zielonkawym kolorze zwana „blue majik”. Oprócz pięknego zabarwienia posiada wiele prozdrowotnych i leczniczych właściwości. To zdecydowanie hit wśród superfoods 2018 roku.

Zdjęcie FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę! #2
źródło: shutterstock

Ten cudowny kolor zawdzięcza naturalnemu barwnikowi o nazwie fikocyjanina, który wykazuje świetne właściwości dla naszego ciała.

Produkowana jest z alg należących do rodziny sinic Arthrospira platensis. Być może fakt, że powstaje z sinic nie brzmi zbyt smacznie, ale kolor na pewno zachęca nas do jej wypróbowania.

Zdjęcie FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę! #3
źródło: shutterstock

Nasz niebieski superfood posiada wiele witamin (m. in. ogromną dawkę witaminy B12, witamin A i E), kwasów tłuszczowych, białek, potasu, błonnika i żelaza. Wykazuje działania oczyszczające i odtruwające oraz pozytywnie wpływa na odporność organizmu. Polecana jest do stosowania przy stanach zapalnych.

Zdjęcie FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę! #4
źródło: shutterstock


Jest również naturalnym antyoksydantem, który wpływa na starzenie się komórek oraz na hamowanie komórek nowotworowych. Wszystko dzięki temu, że występujący w blue majik chlorofil łączy się ze szkodliwymi substancjami, ułatwiając ich wydalanie.

Zdjęcie FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę! #5
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/90986854954483676/

Jak to stosować?

Algi te występują w formie proszku. Można dorzucić ją do wszelkiego typu owsianek, deserów, ciast, kremów, galaretek czy puddingów, a nawet kawy. Ilość dodanego proszku jest dowolna, będzie miała ona wpływ na intensywność zabarwienia.

Zdjęcie FIT HIT 2018- sprawdź dlaczego warto jeść niebieską owsiankę! #6
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/499829258637415302/

Blue maijk dostępne są w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością, w internecie, a ostatnio także w sklepach typu Rossmann.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną