Nadchodzą najgorsze mrozy tej zimy! Jak przygotować się na temp. -20 stopni?


                    Nadchodzą najgorsze mrozy tej zimy! Jak przygotować się na temp. -20 stopni?
22Lut

Wielu z nas nie może doczekać się wiosny i cieplejszych dni. Słońce, które raz na jakiś czas wychodzi zza chmur dawało nadzieję, że to już niedługo. Niestety, okazało się coś zupełnie innego. Na wyższe temperatury będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zdjęcie Nadchodzą najgorsze mrozy tej zimy! Jak przygotować się na temp. -20 stopni? #1
fot. shutterstock

-21 lutego do Polski dotarła pierwsza fala mrozu znad Rosji, jednak spadek temperatury swoje apogeum osiągnie w niedzielę 25 lutego, kiedy Polska znajdzie się pod wpływem wyżu ze Skandynawii. W nocy temperatura spadnie nawet do minus 20-25 stopni, natomiast w dzień będzie minus 10-15 stopni w zależności od regionu.

Zdjęcie Nadchodzą najgorsze mrozy tej zimy! Jak przygotować się na temp. -20 stopni? #2
fot. shutterstock

-Najchłodniej będzie na wschodzie Polski. Mieszkańcy Lublina i Rzeszowa odczują mróz najbardziej. Na wschodzie Polski temperatury spadną do -15 stopni C, natomiast we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie ma być ok. -10 stopni C. Takie temperatury będą z nami aż do marca.

#Jak przygotować się na taki mróz?

Zdjęcie Nadchodzą najgorsze mrozy tej zimy! Jak przygotować się na temp. -20 stopni? #3
fot. shutterstock

-Nie wypuszczaj ciepła z domu

Co z tego, że ogrzewasz pomieszczenie, skoro nie zadbałeś o szczelne okna i drzwi? W tak skrajnych temperaturach na zewnątrz ciepło ucieka przez najmniejszą szczelinę. Choć teraz nie znajdziesz pewnie czasu na profesjonalne uszczelnienie okien, zadbaj choćby o położenie grubego koca pod drzwiami wejściowymi i na parapecie, aby ciepło nie uciekało dołem.

-Jedz ciepłe posiłki

Jeśli musisz wyjść rano z domu zadbaj o to, aby przed wyjściem się rozgrzać. Zjedz ciepłe śniadanie i wypij ciepłą kawę lub herbatę. Dzięki temu dłużej utrzymasz ciepło na zewnątrz.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja