Poznaj 7 faktów o człowieku, które zdradza jego twarz! Będziesz zaskoczona

Agnieszka
Newsy
14.05.2018 12:22
Poznaj 7 faktów o człowieku, które zdradza jego twarz! Będziesz zaskoczona

Z ludzkiej twarzy można wyczytać bardzo wiele. Nie chodzi tylko o emocje, ale również o doświadczenia, nawyki, poziom hormonów i osobowość. Poznaj ciekawe fakty na temat ludzkiej twarzy.

#Kształt twarzy a sukces

Naukowcy udowodnili, że stosunek odległości między uszami oraz odległości miedzy górną linią oka a górną linią ust może określić szanse na sukces danego człowieka. Średni stosunek tych liczb to 2, a im niższy wynik tym większa szansa na powodzenie w życiu.

#Wielkość nosa

Zdjęcie Poznaj 7 faktów o człowieku, które zdradza jego twarz! Będziesz zaskoczona #1

Badania dowiodły, że można powiązać wielkość i kształt nosa z poziomem ambicji danej osoby. Okazuje się, że im większy nos, tym bardziej ambitny jest jego posiadacz. Duży nos wskazuje również na perfekcjonizm i pedantyzm.

#Dobro nie równa się piękno

Wydaje nam się, że ładne osoby z automatu są dobre. Tak nie jest. Piękno zewnętrzne nie określa piękna wewnętrznego. Mamy jednak tendencję do łatwego wybaczania osobom ładnym i do uznawania osoby o mniejszej urodzie za te złe wewnętrznie.

#Efekt Doriana Greya

Osoby zamknięte na innych ludzi, pesymistyczne i negatywnie nastawione do świata starzeją się szybciej. Natomiast osoby, które są dobre, pozytywne, hojne i kochają ludzi wyglądają młodziej i bardziej promiennie.

#Zmarszczki

Zdjęcie Poznaj 7 faktów o człowieku, które zdradza jego twarz! Będziesz zaskoczona #2

Zmarszczki są odzwierciedleniem wieku, ale nie tylko. Są one również odzwierciedleniem osobowości i nastawienia. Kurze łapki są dowodem na to, że dana osoba często się uśmiecha. Natomiast pomarszczone czoło może wskazywać na częste zamartwianie się i złoszczenie.

#Kości policzkowe i szczęka

Mężczyzna posiadający wyraźne kości policzkowe i szeroką szczękę ma prawdopodobnie wysoki poziom testosteronu. Poziom tego hormonu ma związek z agresywnością, dominacją i buntowniczym nastawieniem.

#Zdjęcia

To, jak wychodzisz na zdjęciach selfie również wiele o tobie mówi. Jeśli twoje zdjęcia są zawsze z uśmiechem, czasem są zabawne, robisz śmieszne miny, to prawdopodobnie jesteś osobą poztywnie nastawioną do świata, pewną siebie i mającą dystans. Jeśli jednak zazwyczaj masz kamienną twarz, dziubek, zawsze chcesz wyglądać „idealnie”, to możliwe, że przemawia przez ciebie brak pewności siebie i narcystyczne nastawienie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną