Na jaki kolor pomalować sypialnię, aby mieć zdrowy sen?

Na jaki kolor pomalować sypialnię, aby mieć zdrowy sen?

Sen jest niezwykle ważny dla naszego codziennego funkcjonowania. Zazwyczaj mówi się o ilości snu jaka jest nam potrzebna. Jedak od ilości, dużo ważniejsza jest jakość snu. Aby mieć regenerujący sen należy odpowiednio przygotować sypialnię. Jednym z czynników jest kolor ścian. Malując sypialnie pamiętaj o tym, aby trzymać się stonowanych odcieni kolorów, które jak najbardziej oddają naturalne środowisko. Wszelkie jaskrawe kolory są zakazane w sypialni, jeśli chcemy się dobrze wysypiać.

Na jaki kolor najlepiej pomalować sypialnię

#Szary

Ciepłe odcienie szarości doskonale nadają się na wnętrze sypialni. Wpływają na organizm uspokajająco i kojąco. Dają Ci uczucie harmonii.

#Niebieski

Zdjęcie Na jaki kolor pomalować sypialnię, aby mieć zdrowy sen? #1
Źródło: https://www.houzz.com/blue-walls

Jest jednym z najlepszych kolorów jakie mogłyby znaleźć się w sypialni. Według naukowców niebieski kolor wpływa na hormony w taki sposób, że stajemy się uspokojeni, zrelaksowani i łatwiej jest nam zasnąć.

#Jasny róż

Jasny róż również uspokaja i przyspiesza zasypianie. Dodatkowo, osoby przebywające otoczeniu tego koloru wykazują dużo mnie zachowań agresywnych.

#Stonowana zieleń

Zdjęcie Na jaki kolor pomalować sypialnię, aby mieć zdrowy sen? #2
Źródło: http://lulik.net/bedroom-green-walls/

Kolor zielony dobrze wpływa na wzrok, oczy i całe ciało odpoczywają i szykują się do snu. Dodatkowo, kolor zielony kojarzy się nam z naturą, co daje dodatkowe poczucie komfortu.

#Beżowy

Kolor beżowy jest neutralny – nie stymuluje żadnych zmysłów. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyciszyć się i bez problemu osiągnąć głęboki i regenerujące sen.

Zdjęcie Na jaki kolor pomalować sypialnię, aby mieć zdrowy sen? #3
Źródło: http://www.popularne.pl/kolory-scian/

true

Polecane