Pijesz bezpośrednio z puszki? Sprawdź, dlaczego nie powinniśmy tego robić!


                    Pijesz bezpośrednio z puszki? Sprawdź, dlaczego nie powinniśmy tego robić!
08Lis

Puszkowane napoje są bardzo popularne i lubiane. Często, gdy chcemy wypić coś na szybko, udajemy się do sklepu i wybieramy napój w puszcze. Czy przecierasz puszkę, zanim się napijesz? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile bakterii się na niej znajduje? Zazwyczaj bezwiednie kierujemy puszkę w stronę naszych ust.

Zdjęcie Pijesz bezpośrednio z puszki? Sprawdź, dlaczego nie powinniśmy tego robić! #1

Nie pij napojów bezpośrednio z puszki

Napoje w puszkach, zanim trafiły do sklepu, najprawdopodobniej przejechały długą drogę i leżały jakiś czas na magazynie. Nie zdajemy sobie sprawy, jakie bakterie mogą się na nich znajdować. Wiele osób z daną puszką mogło mieć kontakt, chociażby poprzez dotykanie jej w sklepie. Na magazynach mogą być szczury i robaki. Do tego wszystkiego dochodzi kurz i roztocza, a także owady.

Kiedy otwieramy puszkę, to wpychamy wieczko do środka. Ma ono cały czas kontakt z napojem, co oznacza, że wszystkie bakterie lądują w naszej buzi.

Zdjęcie Pijesz bezpośrednio z puszki? Sprawdź, dlaczego nie powinniśmy tego robić! #2

Zdarzały się badania laboratoryjne, które na aluminiowych puszkach wykrywały nawet szczurzy mocz. Przez wypicie z takiej puszki można załapać wirusa, który może doprowadzić nawet do śmierci. Lepiej jest kupować napoje w butelkach, szczególnie dla dzieci.

Jeśli już musisz się napić z puszki, warto ją umyć lub zdezynfekować. Przed wypiciem sprawdź, czy nie ma dziwnego nalotu na puszcze. Do dezynfekcji możesz użyć nawet wody utlenionej.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja