Benzacne - HIT z apteki na zaskórniki za kilkanaście zł!

Benzacne - HIT z apteki na zaskórniki za kilkanaście zł!

Problemy skórne dotyczą sporej ilości kobiet i mężczyzn. Często mamy z tego powodu kompleksy. Sięgamy wtedy po leki i kosmetyki, które mają nam pomóc uporać się z problemem. Niestety, kosmetyki te często są dość drogie, a nie zawsze skuteczne. Warto więc sięgnąć po klasyk, od lat stosowany w kosmetyce i tani – maść Benzacne, za którą zapłacimy kilkanaście złotych.

Zdjęcie Benzacne - HIT z apteki na zaskórniki za kilkanaście zł! #1

Benzacne to skuteczna maść na problemy skórne. Najczęściej stosuje się ją w przypadku trądziku, jednak dobrze sprawdza się też w walce z pojedynczymi wypryskami, które często zaskakują nas w najmniej oczekiwanym momencie.Jak działa maść Benzacne?Benzacne po nałożeniu na wyprysk przenika w głąb do warstwy rogowej naskórka, gdzie hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes. To właśnie te bakterie najczęściej odpowiadają za pojawianie się trądziku pospolitego i pryszczy.Nie jest to jedyna zaleta tej maściBenzacne stosowany na pryszcze dodatkowo złuszcza naskórek. Dzięki temu skóra staje się gładsza, pozbawiona martwego naskórka i bardziej promienna. Innym działaniem jest również eliminowanie zaskórników.Inną cechą maści jest jej wybielające działanie. Z jednej strony doskonale rozjaśnia ona przebarwienia i ujednolica koloryt skóry. Z drugiej strony, z tego samego względu należy uważać, aby nie smarować nią brwi i włosów – może je rozjaśnić.

Zdjęcie Benzacne - HIT z apteki na zaskórniki za kilkanaście zł! #2

Kto nie może stosować tej maści?Benzacne niestety nie jest dla każdego. Po tę maść nie powinny sięgać osoby z:


-egzemą
-przewlekłym zapaleniem skóry
-oparzeniami
-osoby poniżej 12 roku życia
-osoby uczulone na którykolwiek składnik maściStosując maść, należy pamiętać o tym, aby omijać okolice ust, oczu i błon śluzowych nosa.Jeśli jesteś kobietą w ciąży lub karmiącą piersią, przed zastosowaniem leku Beznacne skonsultuj się z lekarzem.Skutki uboczneSkutki uboczne występują rzadko.Maść Beznacne, ze względu na swoje złuszczające właściwości może sprawić, że skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona. Zazwyczaj skutki te pojawiają się tylko w pierwszym tygodniu stosowania i nie są przeciwwskazaniem do kontynuowania leczenia tą maścią.Jeśli jednak po zastosowaniu maści na skórze pojawi się wysypka lub bolesne wypryski, zapalenie, czy pieczenie – należy odstawić maść i udać się do lekarza.

Agnieszka

true

Polecane