Jak KROIĆ CEBULĘ i NIE PŁAKAĆ? Poznaj trik znanego kucharza!


                    Jak KROIĆ CEBULĘ i NIE PŁAKAĆ? Poznaj trik znanego kucharza!
09Paź

Cebula to wartościowe warzywo. Często jednak krojenie jej przysparza nam sporego kłopotu. Mowa o bolesnym pieczeniu i łzawieniu oczu. Istnieje jednak genialny trik, który wyeliminuje ten dyskomfort!

Zdjęcie Jak KROIĆ CEBULĘ i NIE PŁAKAĆ? Poznaj trik znanego kucharza! #1

Cebula jest doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Nie wyobrażamy sobie bez niej większości popularnych sałatek, smażonej kiełbaski, czy ulubionych pierogów ruskich. Jest ona również niezwykle zdrowa. Jej właściwości często porównywane są do zdrowotnych właściwości czosnku. Doskonale radzi sobie z wzmacnianiem odporności oraz z łagodzeniem kaszlu. Każdy z nas z pewnością choć raz próbował domowego syropu na kaszel.

Cebula ma jednak jedną wadę - powoduje podrażnienie, pieczenie i łzawienie oczu. Intensywność dolegliwości nie u każdego jest jednak taka sama. Niektóre osoby dość dobrze znoszą krojenie cebuli. Inne jednak już w pierwszych kilku sekundach zalewają się łzami, a otworzenie oczu staje się niemożliwe. Zależy to od wrażliwości węchu i oczu.

Bez względu na to, do której grupy należysz, ten trik z pewnością ułatwi Ci życie!

Znany kucharz Jack Scalfani podzielił się ze swoimi widzami na YouTube świetnym sposobem na rozbrojenie podrażniających właściwości cebuli. Jak to zrobić?

Za pomocą cienkiego, ale ostrego noża należy wyciąć główkę cebuli wraz z jej wewnętrznym korzeniem.

Zdjęcie Jak KROIĆ CEBULĘ i NIE PŁAKAĆ? Poznaj trik znanego kucharza! #2

To właśnie ten fragment cebuli jest najbardziej drażniący. Kucharz radzi również, aby od razu wyrzucić wyciętą część do śmietnika. Jeśli pozostawimy ją na blacie, wciąż będzie podrażniać nasze oczy.

Zdjęcie Jak KROIĆ CEBULĘ i NIE PŁAKAĆ? Poznaj trik znanego kucharza! #3

Następnie obieramy i przekrawamy cebulę wzdłuż na dwie części. Każdą z nich kroimy na pięć części w poprzek. Na koniec przekręcamy połówkę cebuli o 90 stopni i siekamy w kostkę.

Zobacz, jak wykonać takie krojenie! W poniższym filmiku znajdziesz instrukcję krok po kroku.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja