Jak pozbyć się niechcianych muszek owocówek? Poznaj genialne domowe sposoby!


                    Jak pozbyć się niechcianych muszek owocówek? Poznaj genialne domowe sposoby!
22Sie

Muszki owocówki są bardzo pożyteczne w ekosystemie, ale w naszej kuchni jedynie uprzykrzają nam życie. Pojawiają się w naszym domu najczęściej jesienią, ale przez cały rok możemy je znaleźć w całym naszym domu. Wtedy też przyciągają je zapachy fermentacji. Zazwyczaj pojawiają się w dużych ilościach i składają jaja na rozkładającej się żywności, dlatego tak często możemy je znaleźć w swojej kuchni. Jak można ich się pozbyć? Poznaj kilka domowych sposobów, które z pewnością pomogą ci w tej walce!

Zdjęcie Jak pozbyć się niechcianych muszek owocówek? Poznaj genialne domowe sposoby! #1

Odkurzacz


Wystarczy, że weźmiemy w rękę odkurzacz i wciągniemy muszki do środka. Wtedy w szybki i łatwy sposób pozbędziemy się większości z nich. Ważne jest, aby złapać ich jak najwięcej. Muszki owocówki, które przetrwały te “łowy”, będą nadal składały jaja w naszym domu. Warto zatem zaobserwować, w jakich miejscach najczęściej je widujesz (kosz na śmieci, miska z owocami itp.) i wracaj w te miejsca z odkurzaczem co 1-2 godziny, aby wyłapać kolejne muszki.Pułapka na muszkiCytryna nadziana goździkami


Przy tym sposobie potrzebujemy “lejka” zrobionego z papieru, słoik, cetynę oraz goździki. Na samym początku należy przekroić cytrynę i nadziać połówki goździkami. Tak przygotowana pułapkę wkładamy do słoika, a następnie wkładamy lejek, który obklejamy taśmą z zewnątrz w taki sposób, aby dokładnie przylegał do szyjki słoika i uniemożliwił wydostanie się muszek. Następnie wystarczy czekać. Zapach przygotowanej pułapki przyciągnie muszki, które wlecą do środka. Wydostanie się nie będzie już dla nich takie łatwe. Na sam koniec wystarczy zalać słoik wodą lub po prostu zakręcić i wyrzucić do śmieci.Zamiast cytryny i goździków można również wykorzystać kawałek banana. Wszystko inne przygotować w ten sam sposób i wystarczy jedynie poczekać na pojawienie się muszek.Płyn do naczyń z octem jabłkowym


Potrzebujemy pół szklanki octu jabłkowego, do którego następnie dodajemy kilkanaściekropel płynu do naczyń oraz ½ łyżeczki cukru. Muszki zostaną przyciągnięte do szklanki zapachem i zwyczajnie nie będą mogły się wydostać z przygotowanej mikstury.

Zdjęcie Jak pozbyć się niechcianych muszek owocówek? Poznaj genialne domowe sposoby! #2

Inne sposoby


1) Kolejnym sposobem jest zwilżenie rąk i otwartymi dłońmi wymachiwać w powietrzu. W ten sposób nasze dłonie są niczym lepka na muchy – przyczepione do wody nie są w stanie się uwolnić. Następnie wystarczy umyć dłonie pod bieżącą wodą.


2) Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby zająć się osobiście muszkami, to wystarczy, że znajdziemy miejsce, w którym muszki najczęściej występują i pozostawimy tam końcówkę wina w otwartej butelce. Muszki w ten sposób dostaną się do środka, ale nie będą w stanie wyjść.


3) Kolejnym sposobem jest spryskać muszki płynem do mycia szyb. Padnięte owady wystarczy następnie zetrzeć zwykłą ścierką.Jak zapobiegać pojawianiu się muszek?


Przede wszystkim należy wyczyścić wszystkie miejsca i rzeczy, na których pojawiały się muszki. Pozostawione jaja sprawią, że wkrótce znowu będziemy musieli zmierzyć się z problemem. Następnie zadbaj o to, aby owoce były świeże. Sprawdź, czy któreś z nich nie ulegają fermentacji. Najlepiej jest przechowywać w szczelnie zamykanym pojemniku owoce, przekrojoną cytrynę i inne rozpoczęte produkty. W ten sposób powstrzymamy zapach przed przyciągnięciem muszek.Muszki owocówki potrafią być zmorą każdego domu. Znajdziemy je w każdym pomieszczeniu i bardzo szybko się rozmnażają, a więc co chwile pojawiają się nowe owady. Problem jednak nie jest do niezwalczenia, a więc domowe sposoby zdecydowanie pomogą nam w zwalczaniu problemu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja