Co zrobić ze spadającymi liśćmi?

Co zrobić ze spadającymi liśćmi?
18Paź

Kolorowa jesień zawdzięcza swój urok barwnym liściom, które niestety szybko spadają z drzew. Ma to swój urok, jednak liście nie powinny zbyt długo leżeć w ogrodzie. Kiedy spadnie deszcz zaczną się problemy. Co zrobić z jesiennymi liśćmi?

1. Trochę zabawy

Zanim spadnie deszcz, warto pozbierać kolorowe, jesienne liście. Można z nich robić ciekawe jesienne ozdoby. Z jesiennych liści możemy wykonać piękne kwiaty na wzór róży. Będą pięknie prezentować się przez cały rok w bukiecie.

2. Trochę gimnastyki

Sprzątając liście przy pomocy tradycyjnych grabi możemy nie tylko oczyścić ogród z liści, ale także spalić ogromną ilość kalorii podczas pracy w ogrodzie.

3. Zdmuchnij liście

W przypadku suchych liści, możemy użyć dmuchawy lub odkurzacza do liści. Z tymi urządzeniami zrobimy porządki w sposób ekspresowy. Warto wybrać odkurzacz do liści z rozdrabniaczem, który zmieli zbierane liście i tym samym przyspieszy ich rozkład w kompostowniku. Warto wspomnieć, że duży wybór odkurzaczy do liści znajdą Państwo tutaj https://www.przydomu.pl/odkurzacze-do-lisci.html

4. Co zrobić z zebranymi liśćmi?

Tak jak wspomniano wyżej, można wrzucić je do kompostownika. Mogą one posłużyć również jako zabezpieczenie krzewów przed mrozem. Wystarczy podsypać suchymi liśćmi korzenie krzewów.

Kolejną opcją jest wrzucenie liści do czarnego, plastikowego worka i zrobienie w nim dziur. Dzięki temu wiosną będziemy mieli naturalny nawóz do ogrodu.

Zebranych liści nie wolno palić. Jeśli nie mamy co z nimi zrobić, zawsze możemy zgłosić to do lokalnego przedsiębiorstwa zajmującego się zbieraniem odpadów. Przyjadą i odbiorą od nas liście.

Uwaga!

Nie podsypujemy krzewów liśćmi z orzecha włoskiego, ponieważ zawierają one substancję spowalniające wzrost innych roślin.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ