Pilnuj dziecka! Fidget spinner to niebezpieczna zabawka i narzędzie szatana!

Justyna
Zdrowie
17.08.2017 7:45
Pilnuj dziecka! Fidget spinner to niebezpieczna zabawka i narzędzie szatana!

Fidget spinner stał się powodem interwencji medycznych po niebezpiecznych wypadkach z udziałem dzieci. Jest też uznany za narzędzie szatana. Czy taka mała zabawka naprawdę może wyrządzić tyle szkody?

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest fidget spinner… to od kilku miesięcy popularna na całym świecie zabawka zręcznościowa. Miała służyć poprawie koncentracji i redukowaniu niepokoju u dzieci z ADHD oraz autyzmem.

Zdjęcie Pilnuj dziecka! Fidget spinner to niebezpieczna zabawka i narzędzie szatana! #1
Fot. http://edition.cnn.com/2017/05/05/health/fidget-spinners-what-is-trnd/index.html

Zabawka przypomina śmigiełko, składa się najczęściej z trzech łożysk połączonych plastikiem lub metalem. Chodzi o to, by fidget spinner kręcił się swobodnie i jak najdłużej wokół własnej osi. W tym celu wymyśla się triki i sztuczki.

Zamiast służyć poprawie koncentracji zabawkę krytykuje się za nadmierne używanie w szkole, domu, czy autobusach. W wielu szkołach w USA wprowadzono zakaz używania fidget spinnerów.

Po proteście nauczycieli zabawką zainteresowała się amerykańska komisja do spraw bezpieczeństwa produktów konsumenckich. Test nie wyszedł pomyślnie.

Zdarzyły się przypadki niebezpieczne dla zdrowia i życia dzieci.

Zabawka omal nie zabiła 10-latki w USA. Jedna z części, podczas wirowania odpadła i utknęła w tchawicy dziewczynki, która nie mogła przez to oddychać. Na szczęście szybko wezwano pomoc i udało się wyciągnąć metalową część.

W Australii przez fidget spinner chłopiec prawie stracił oko. Trzymał zabawkę zbyt blisko twarzy, fidget zahaczył o jego oko. 11-latek o mało nie stracił wzroku.


Zdjęcie Pilnuj dziecka! Fidget spinner to niebezpieczna zabawka i narzędzie szatana! #2Fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Fidget_spinner

Media przestrzegają także, że ta mała zabawka jest narzędziem szatana. Fidget spinner ma ukrywać cyfry 666, czyli "liczbę bestii", która jest symbolem diabła. Cyfry te dostrzec można, kiedy zabawka wiruje w ręku dziecka.

Zdjęcie Pilnuj dziecka! Fidget spinner to niebezpieczna zabawka i narzędzie szatana! #3
Fot. Planeta Faktów/Youtube

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną