Jak używać samoopalacza, aby skóra wyglądała idealnie?


                    Jak używać samoopalacza, aby skóra wyglądała idealnie?
10Lip

Opalona pełna blasku skóra dodaje każdej kobiecie uroku. Nic jednak nie niszczy skóry tak, jak narażanie jej na długotrwałe działanie promieni UV. Długie godziny na słońcu i częste korzystanie z solarium daje nam ładny efekt opalonej skóry, jednak jest bardzo szkodliwe. Dużo lepszym, szybszym i tańszym rozwiązaniem jest korzystanie z samoopalacza. Należy jednak przestrzegać kilku zasad, aby opalenizna wyglądała ładnie, a przede wszystkim naturalnie.

#Zanim nałożysz samoopalacz na całą skórę, najpierw nałóż go na mały fragment, aby przekonać się, że nie jesteś na niego uczulona.

#Przed zastosowaniem samoopalacza zrób dokładny peeling całej skóry. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych plam, a efekt opalenizny będzie dłużej widoczny.

Zdjęcie Jak używać samoopalacza, aby skóra wyglądała idealnie? #1
Źródło: http://www.makeupandbeautyblog.com/product-reviews/benefit-hoola-spring-2016-collection/

#Najlepiej kilka dni przed zastosowaniem samoopalacza intensywnie nawilżaj skórę. Dzięki temu będzie ona wyglądać dużo lepiej po zabiegu, będzie pełna blasku, a odcień opalenizny będzie ładniejszy.

#Nakładaj samoopalacz w suchym miejscu. Zrezygnuj ze stosowania go w łazience zaraz po kąpieli. Znajduje się tak wtedy dużo pary wodnej, która zmieni konsystencję produktu i doprowadzi do powstawania plam i zacieków.

#Nakładaj mniejszą ilość samoopalacza na kolana, łokcie, wewnętrzną stronę łokci i w okolicy pach. W tych miejscach najczęściej produkt się zbiera i tworzy brzydkie plamy.

#Po każdym użyciu samoopalacza umyj dokładnie ręce. Wewnętrzna strona dłoni bardzo szybko łapie kolor, którego potem ciężko jest się pozbyć.

#Opalenizna pojawia się zazwyczaj po 2-3 godzinach. Należy być cierpliwym nie nosić wtedy ciasnych, ocierających skórę ubrań. Dodatkowo, nie należy zakładać na siebie nic dopóki samoopalacz nie wchłonie się całkowicie w skórę.

Zdjęcie Jak używać samoopalacza, aby skóra wyglądała idealnie? #2
Źródło: https://theladylovescouture.com/self-tanning-101-application-tips-the-best-self-tanners-for-every-skin-type/

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja