5 codziennych nawyków, które niszczą nerki

Agnieszka
Zdrowie
27.03.2017 18:32
5 codziennych nawyków, które niszczą nerki

Nerki to narząd pełniący wiele kluczowych funkcji w naszym organizmie. Oczyszczają krew, usuwają nadmiar wody z organizmu, detoksykują i neutralizują kwasy. Jednak codzienne nawyki źle wpływają na ich pracę, a my z niektórych zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy.

Zdjęcie 5 codziennych nawyków, które niszczą nerki #1

#Zbyt mała ilość wypijanej wody

Nerki oczyszczają nasz organizm z toksyn. Jeśli pijemy zbyt mało wody, nerki pracują dużo mniej wydajnie. Odpowiednia ilość wody to 1,5 – 2 litry dziennie. Kolor moczu również ma znaczenie. Jeśli jest ciemny to prawdopodobnie nerki nie pracują na najwyższych obrotach z powodu lekkiego odwodnienia.

#Trzymanie moczu

Bardzo ważne jest również często korzystanie z toalety. Zbyt długie trzymanie moczu kiedy czujemy, że powinniśmy skorzystać z toalety jest szkodliwe dla pęcherza i nerek.

#Zbyt duża ilość soli w diecie

Zbyt duża ilość soli w diecie również obciąża nerki. Narząd ten męczy się starając się wydalić z organizmu sód zawarty w soli. Dodatkowo, nadmiar soli sprzyja zwiększa ilość białka w moczu, co z kolei zwiększa ryzyko chorób nerek.

#Nadużywanie leków przeciwbólowy

Leki przeciwbólowe zmniejszają przepływ krwi do nerek, co z dużym stopniu utrudnia ich pracę.

#Nadużywanie alkoholu

Alkohol powoduje zwiększenie się poziomu toksyn w organizmie, z którymi potem musi poradzić sobie nasza wątroba oraz nerki. Kiedy narządy nie są w stanie nadążyć, ich praca jest utrudniona, a toksyny kumulują się w nerkach.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną