Otyłość bez wątpienia wywołuje najwięcej przewlekłych i groźnych chorób, szczególnie na zachodzie, gdzie góruje stres, siedzący tryb życia i niskiej jakości przetworzona żywność. W Polsce problem nie występuje aż na taką skalę, jednak Polacy tyją i szybkim tempie. Wiążą się z tym choroby, przez tę otyłość wywołane: cukrzyca, miażdżyca, wzrost ryzyka zawału i udaru, problemy ze stawami i wiele, wiele innych.
Do otyłości najlepiej jest nigdy nie dopuścić, jednak bez względu na wiek zawsze warto z nią walczyć. Żeby walka była skuteczniejsza, warto również poznać różne typy otyłości, ich przyczyny oraz skutki.
#Otyła górna część ciała
Za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim dieta składająca się głównie z węglowodanów, małej ilości białka i braku ćwiczeń. Taka otyłość zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2, nadciśnienia i bezdechu sennego.
#Otyła dolna część brzucha
Może być to objawem nadmiernego stresu lub depresji i związanego z tym “zajadania problemów”. Ważne, by nauczyć się relaksować, uprawiać sport i pić dużo wody, a po jakimś czasie obrzęk w dolnej części brzucha związany z jelitami zmniejszy się.
#Wzdęty brzuch
Najczęściej jest objawem nadużywania alkoholu. Najpierw należy odstawić lub ograniczyć alkohol do minimum i oczyścić organizm z toksyn.
#Otyła dolna partia ciała - biodra, uda, pośladki, nogi
Przyczyną tej otyłości jest zarówno tłuszcz, jak i nadmiar wody w organizmie. Warto pić więcej wody i zacząć uprawiać ćwiczenia fizyczne, które w szybkim tempie pomogą spalić tłuszcz.