Obiad dla DRWALA

Ziemniaki oraz cebulę obieramy a następnie kroimy na cienkie kawałki ( patrz wideo). Całość przesypujemy do miski a następnie mieszamy dokładnie z 4 łyżkami majonezu. Odstawiamy do lodówki na 60 …

Obiad dla DRWALA

Składniki

Jest to zdecydowanie propozycja obiadowa dla osób, które są aktywne fizycznie lub wykonują ciężką prace fizyczną i nie muszą martwić się o ilość spożywanych kalorii.

Na pewno nie jest to propozycja dla osób będących na diecie.

Składniki na 4 duże porcje:

  • 6 dużych ziemniaków,
  • 8 nóżek z kurczaka,
  • 5 dużych cebul,
  • 400 gram majonezu ( cały słoik),
  • 200 gram sera żółtego,
  • sól,
  • pieprz

Przepis

Ziemniaki oraz cebulę obieramy a następnie kroimy na cienkie kawałki ( patrz wideo).Zdjęcie Obiad dla DRWALA #1

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #2

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #3 Całość przesypujemy do miski a następnie mieszamy dokładnie z 4 łyżkami majonezu. Odstawiamy do lodówki na 60 min.

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #4

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #5

Do kurczaka dodajemy łyżkę majonezu, sól oraz pieprz. Dokładnie mieszany i odstawiamy również na godzinę do lodówki.

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #6

Po upływie godziny wyciągamy wszystko z lodówki a następnie wykładamy na blachę do pieczenia. Wykładamy kolejno ziemniaki z cebulą oraz kurczaka.

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #7

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #8 Pieczemy przez 50 minut w 220 stopniach. W międzyczasie ścieramy ser żółty na tarce, który wykładamy na naszą potrawę i pieczemy jeszcze przez 4 minuty.

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #9

Zdjęcie Obiad dla DRWALA #10

Jedna porcja tej potrawy to 1200 kalorii, dużo ale to tyle samo ile kanapka Drwala (lub Wieśmak) z frytkami serwowane w znanym fast-foodzie. Zdajemy sobie sprawę z dużej ilości majonezu, który został wykorzystany w tym przepisie. Jeżeli majonez zredukujemy do połowy to jedna porcja tego dania to 923 kalorie. Istnieje jeszcze możliwość użycia oliwy, którą skropimy ziemniaki oraz kurczaka. W momencie gdy zrezygnujemy z majonezu oraz sera na rzecz jedynie 5 łyżek oliwy to jedna portcja tego dania to 495 kcal.

Polecane