Zostało 4 dni na formalności! Ci rodzice stracą 800 plus jeśli nie złożą wniosku

Ewelina
Dofinansowania
27.06.2024 9:16
Zostało 4 dni na formalności! Ci rodzice stracą 800 plus jeśli nie złożą wniosku

1 czerwca 2024 roku rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus, trwający do 31 maja 2025 roku. Aby zapewnić sobie pełne świadczenie na dziecko, rodzice muszą złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) najpóźniej do 30 czerwca 2024 roku. Niewywiązanie się z tego terminu oznacza utratę części świadczenia.

Co Się Stanie, Jeśli Nie Złożysz Wniosku na Czas?

Rodzice, którzy nie złożą wniosku przed końcem czerwca, stracą możliwość otrzymania wyrównania za czerwiec. Oznacza to, że pierwsza wypłata świadczenia nie obejmie pełnej kwoty, którą mogliby otrzymać, gdyby złożyli wniosek terminowo. Wniosek złożony w czerwcu gwarantuje wypłatę świadczenia najpóźniej do końca sierpnia, razem z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.

Aktualne Statystyki: Kto Jeszcze Nie Złożył Wniosku?

Według danych z 11 czerwca Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że na około 100 tysięcy dzieci nie złożono jeszcze wniosków o przyznanie świadczenia na nowy okres rozliczeniowy. To pokazuje, jak wiele rodzin ryzykuje utratę należnych środków. Każdy dzień zwłoki zmniejsza szansę na pełne wsparcie finansowe.

Jak Złożyć Wniosek o 800 Plus?

Wniosek o 800 plus należy składać drogą elektroniczną, co jest szybkim i wygodnym rozwiązaniem. Dostępne platformy to PUE ZUS, aplikacja mobilna mZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczna. Na platformie PUE ZUS można również sprawdzić status złożonego wniosku oraz monitorować jego obsługę.

Kto Może Skorzystać z Programu 800 Plus?

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziców. To uniwersalne wsparcie finansowe ma na celu poprawę sytuacji rodzin z dziećmi i wspieranie ich codziennego funkcjonowania.

Co Zrobić Teraz?

Nie czekaj do ostatniej chwili! Złóż wniosek już dziś i zapewnij sobie pełne wsparcie finansowe w ramach programu 800 plus. Pamiętaj, że termin mija 30 czerwca, a każdy dzień zwłoki może kosztować cię pieniądze, które mogłyby wesprzeć twoją rodzinę.

Podsumowanie

Program 800 plus to ważne wsparcie dla rodzin z dziećmi, ale aby skorzystać z pełni jego możliwości, należy pamiętać o terminach i procedurach. Złożenie wniosku do końca czerwca zapewnia pełne świadczenie bez utraty żadnych środków. Warto więc działać szybko i skutecznie, korzystając z dostępnych narzędzi elektronicznych do złożenia wniosku.

Kluczowe Punkty
  • 1 czerwca 2024 roku rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus.
  • Rodzice muszą złożyć wniosek w ZUS do 30 czerwca 2024 roku, aby zapewnić sobie pełne świadczenie.
  • Brak złożenia wniosku na czas oznacza utratę części świadczenia.
  • Wniosek złożony w czerwcu gwarantuje wypłatę świadczenia do końca sierpnia, razem z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.
  • Na około 100 tysięcy dzieci nie złożono jeszcze wniosków o przyznanie świadczenia na nowy okres.
  • Wniosek o 800 plus należy składać drogą elektroniczną: PUE ZUS, mZUS, Emp@tia, bankowość elektroniczna.
  • Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziców.
  • Złożenie wniosku do końca czerwca zapewnia pełne świadczenie bez utraty żadnych środków.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną