Wszystkie sklepy Pepco znikną z tego kraju! Do likwidacji ponad 70 placówek

Agnieszka
Newsy
21.02.2024 13:12
Wszystkie sklepy Pepco znikną z tego kraju! Do likwidacji ponad 70 placówek źródło okładki: Autorstwa Pepco Comms - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=

Grupa Pepco podjęła zaskakującą decyzję - zamyka wszystkie swoje sklepy znajdujące się na rynku austriackim. Jaki jest powód tej decyzji? Poznaj szczegóły.

Sklepy Pepco znikną z austriackiego rynku

 Grupa Pepco podjęła decyzję o opuszczeniu austriackiego rynku. W najbliższym czasie znikną z Austrii wszystkie sklepy Pepco, których jest tam obecnie 73. Co ciekawe, sklepy Pepco w Austrii pojawiły się dopiero w 2021 roku. 

Warto wiedzieć, że w 2021 roku Pepco na mocy zawartej z CCC Austria umowy przejęła 29 sklepów na tamtejszym rynku. Teraz również i ten sklep opuszcza austriacki rynek.

Z wydanego przez grupę komunikatu wynika, że decyzja o zamknięciu sklepów zapadła, ponieważ spółka "nie przewiduje osiągnięcia przez rynek austriacki odpowiedniego poziomu zwrotu".

Dlaczego Pepco wychodzi z Austrii?

Przedstawiciele Pepco informują, że wyjście z rynku austriackiego poprawi sytuację kapitałową Grupy oraz zyskowność w 2024 r., a także pozwoli jej się skupić na innych rynkach, na których możliwe będzie wypracowanie wyższych zwrotów - napisała spółka. 

 Sklepy Pepco w Polsce: Co z nimi?

Ze względu na to, że sklepy Pepco w Polsce zostały bardzo dobrze przyjęte i przynoszą spore zyski, nie powinniśmy obawiać się o ich przyszłość.

Informuje o tym z resztą sam zarząd Grupy Pepco:

- Wyjście z Austrii nie wpłynie na dalszą realizację przez grupę na terenie Europy Zachodniej strategii skoncentrowanej na wzroście. Dzisiejszy komunikat nie ma też wpływu na działalność Pepco w innych krajach - zapewnia zarząd spółki.

Zarząd spółki zaznacza też, że Pepco w najbliższym czasie ma zamiar rozwijać się na rynku hiszpańskim, włoskim, a przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, która jest jego największym do tej pory rynkiem. 

W bieżącym roku finansowym, który rozpoczął się w październiku 2023 r., spółka planuje otworzyć minimum 400 sklepów. W ubiegłym roku otworzyła więcej, bo aż 668 placówek. - informuja wirtualnemedia.pl 

 

 

Kluczowe Punkty
  • Grupa Pepco zamyka wszystkie swoje sklepy na rynku austriackim, gdzie obecnie znajduje się 73 sklepy.
  • Decyzja zapadła, ponieważ spółka nie przewiduje osiągnięcia przez rynek austriacki odpowiedniego poziomu zwrotu.
  • Podjęcie tej decyzji ma poprawić sytuację kapitałową Grupy oraz zyskowność w 2024 roku.
  • Grupa Pepco planuje skupić się na innych rynkach, na których możliwe będzie wypracowanie wyższych zwrotów.
  • Zamknięcie sklepów w Austrii nie wpłynie na działalność Pepco w innych krajach, w tym w Polsce.
  • Pepco planuje rozwijać się na rynku hiszpańskim, włoskim, a przede wszystkim w Wielkiej Brytanii.
  • W bieżącym roku finansowym, spółka planuje otworzyć minimum 400 sklepów.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną