Efekt ciepłej podłogi – czy ogrzewanie płaszczyznowe w sypialni się sprawdza?

Sponsorowany
Styl życia
10.02.2024 9:06
Efekt ciepłej podłogi – czy ogrzewanie płaszczyznowe w sypialni się sprawdza?

Gdy organizujemy wnętrze sypialni, chcemy zadbać o wszystkie najmniejsze nawet detale, by zbudować piękną i wygodną przestrzeń, w której będziemy się po prostu dobrze czuć. Coraz częściej standardem grzewczym w wielu mieszkaniach i domach staje się praktyczne ogrzewanie podłogowe.

Czy rzeczywiście taki sposób na ciepło w sypialni jest korzystny? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jakie rozwiązanie wybrać? O tym przeczytacie w dzisiejszym tekście.

Ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe – ciepła podłoga w sypialni

Ogrzewanie płaszczyznowe to rodzaj źródeł ciepła, które montuje się na ścianach i sufitach, choć najczęściej spotykanym typem jest oczywiście ogrzewanie podłogowe. To idealne rozwiązanie do zastosowania również w wygodnych sypialniach.

Można zdecydować się na różne opcje. W zależności od wykorzystanej instalacji wyróżnia się rozwiązanie wodne lub elektryczne. Pierwszy wariant to nieco bardziej rozbudowany system, składający się z rurek, podłączonych do pompy wody. To w nich krąży woda, która oddaje ciepło przez wierzchnią warstwę podłogi do całego pomieszczenia. Inaczej wygląda ogrzewanie elektryczne, dostępne choćby na stronie Econovli. To maty lub przewody grzewcze pod podłogą, które wymagają podłączenia do sieci energetycznej, by wytworzyć ciepło, również przekazywane przez parkiet lub posadzkę do sypialni.

Innym wariantem, który może okazać się dobrym pomysłem na ogrzewanie, są wykładziny grzewcze. W tym przypadku nie trzeba przeprowadzać specjalnych prac remontowych i skomplikowanych podłączeń. Ogranicza to koszty, a przy tym pozwala cieszyć się z ciepłej podłogi.

Jedyne źródło ciepła czy łączenie różnych opcji?

Ogrzewanie podłogowe bez trudu może stać się głównym (a nawet jedynym) źródłem ciepła w sypialni. Trzeba tylko dobrać właściwą moc grzewczą do wielkości konkretnej przestrzeni oraz jakości termoizolacji budynku.

Czasami zdarza się jednak, że oprócz niego w pomieszczeniu występują także inne urządzenia, jak choćby grzejniki ścienne (również w ramach ogrzewania centralnego) lub przenośne produkty (np. elektryczne). Łatwiej wówczas uzyskać idealną temperaturę, nawet podczas siarczystych mrozów, by zawsze czuć się komfortowo w swojej sypialni.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie płaszczyznowe do sypialni?

Jakie korzyści przynosi używanie ogrzewania podłogowego w sypialni? Wiele osób wymienia przede wszystkim efekt ciepłej posadzki – szczególnie przydatny, gdy wstaje się bosą stopą z łóżka o poranku. Systemy podłogowe to też gwarancja optymalnego rozkładu temperatur – cieplej przy podłodze niż w wyższych partiach pomieszczenia. Sprzyja to dobremu samopoczuciu, ułatwia wypoczynek i zapewnia zdrowy sen. Nie zapominajmy poza tym, że ogrzewanie płaszczyznowe nie prowadzi do intensywnego unoszenia się powietrza, a wraz z nim kurzu i roztoczy. Stanowi zatem dobrą opcję dla alergików, którzy cierpią z powodu uczuleń wziewnych.

Co więcej ogrzewanie podłogowe bywa przydatne ze względów aranżacyjnych. Z jednej strony zwiększa ustawność pomieszczeń – nawet tych o szczególnie małym metrażu. W tym przypadku przecież niemal cała instalacja ukrywa się pod powierzchnią podłogi. Postawienie na takie produkty ułatwia zbudowanie dowolnej aranżacji, w preferowanym stylu wnętrzarskim bez konieczności sięgania po grzejniki dekoracyjne lub szukania sposobu na ukrycie nieestetycznego kaloryfera. A jaki pomysł na wnętrze wybrać? Sporo opcji i pomysłów da się znaleźć choćby na stronie: https://ihome24.pl.

Piękna i ciepła sypialnia dzięki ogrzewaniu podłogowemu

Ogrzewanie podłogowe to sposób na przyjemne ciepło w domowej sypialni. Jest wygodne, bezpieczne i zapewnia optymalne warunki do relaksu. Można je wykorzystać jako podstawowe źródło ciepła lub jako jeden z elementów urozmaiconej instalacji w dużej lub małej sypialni. Bez względu na to, czy stosuje się wariant wodny czy elektryczny, rozwiązania płaszczyznowe sprawiają, że sypialnia staje się jeszcze przytulniejsza, a my możemy się w niej poczuć jeszcze lepiej.

Kluczowe Punkty
  • Ogrzewanie płaszczyznowe, zwłaszcza podłogowe, staje się coraz bardziej popularne w domach i mieszkaniach.
  • Ogrzewanie podłogowe może być głównym źródłem ciepła w sypialni, pod warunkiem dobrania odpowiedniej mocy grzewczej.
  • Ogrzewanie podłogowe przynosi wiele korzyści, takich jak komfort ciepłej podłogi, optymalny rozkład temperatur czy redukcja unoszenia się kurzu i roztoczy.
  • Zastosowanie ogrzewania podłogowego ułatwia aranżację wnętrz, ponieważ instalacja jest ukryta pod powierzchnią podłogi.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną