ZUS zadzwoni do Polaków! To oficjalna akcja, nie oszustwo! Oto, co musisz wiedzieć!

Martyna P.
Newsy
26.01.2024 11:10
ZUS zadzwoni do Polaków! To oficjalna akcja, nie oszustwo! Oto, co musisz wiedzieć!

W dobie masowych oszustw Polacy stali się bardziej czujni. Podejrzanie brzmiące wiadomości, czy telefony są przez nich ignorowane. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że rozpoczęła się kampania telefoniczna. Bądźmy spokojni - ten telefon od pracownika ZUS nie jest próbą oszustwa.

 

Ten telefon od ZUS to nie próba oszustwa!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o prowadzeniu badań wśród Polaków. Ankieterzy wykonują telefony i przeprowadzają ankietę dotyczącą opinii na temat ZUS-u. Instytucja chce zebrać informację dotyczące poziomu zadowolenia obywateli ze świadczonych przez nią usług.

Ankieta przeprowadzana jest przez przedsiębiorstwo PBS. Należy podkreślić, że jest ANONIMOWA. Do ZUS nie trafiają informacje, które pozwoliłyby na identyfikację danej osoby.

Badanie na zlecenie ZUS-u rozpoczęło się 15 stycznia 2024 toku i będzie trwało do 14 marca 2024 roku.

Wybieranie osób do ankiety jest losowe i dobrowolne.

Nie wiadomo, czy wyniki ankiet zostaną opublikowane.

 

 

Zdjęcie Polacy zalewani telefonami od ZUS-u! Tym razem to nie oszustwo! O co chodzi? #1

Uważaj na oszustwo związane z 800 plus!

Oszuści postanowili wykorzystać podwyżkę świadczenia 500 plus. Przestępcy podszywają się pod ZUS i zachęcają do złożenia wniosku, który ma zagwarantować podwyżkę świadczenia do kwoty 800 złotych. Dzwonią to obywateli i oferują pomoc w wypełnieniu wniosku. Usługa ta kosztuje kilkadziesiąt złotych.

Do sprawy odniósł się rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, który poinformował, że w Internecie pojawiają się także fałszywe doniesienia o rzekomym wyrównaniu świadczenia wychowawczego z kwoty 500 do 800 złotych za okres od sierpnia 2023 do końca bieżącego roku.

 

Dzwoni do Ciebie ten numer - 22 5601600? Zachowaj ostrożność!

„Dostajemy sygnały od klientów, że oszuści podszywają się pod numer infolinii ZUS. Bądź ostrożny! Numer i nazwę dzwoniącego, które wyświetlają się na ekranie telefonu, da się zafałszować. Nie podawaj dzwoniącemu danych osobowych, w tym danych logowania do PUE ZUS" - ostrzega ZUS. 

Numer telefonu, który wykorzystują oszuści, rzeczywiście należy do ZUS. Złodzieje wykorzystują spoofing. 

Oszuści dzwonią i podają się za instytucję próbując wyłudzić nasze wrażliwe dane, co w konsekwencji może prowadzić do utraty pieniędzy.

Kluczowe Punkty
  • ZUS prowadzi telefoniczną ankietę dotyczącą poziomu zadowolenia obywateli ze świadczonych przez nich usług.
  • Ankieta przeprowadzana jest przez przedsiębiorstwo PBS i jest całkowicie anonimowa.
  • Badanie trwa od 15 stycznia do 14 marca 2024 roku.
  • Oszuści wykorzystują popularność świadczenia 500 plus i oferują pomoc w złożeniu wniosku o podwyżkę świadczenia do 800 zł, co jest oszustwem.
  • Oszuści podszywają się pod numer infolinii ZUS, starając się wyłudzić wrażliwe dane obywateli.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną