Najlepsze horrory na Halloween! TOP 10 klasyków, które musisz znać!

Ewelina
Styl życia
26.10.2023 8:37
Najlepsze horrory na Halloween! TOP 10 klasyków, które musisz znać!

Halloween to święto, które wielu kojarzy z duchami, strachem i przerażeniem. W tym dniu wszyscy chcą poczuć dreszcz emocji na plecach, a nic nie dostarcza go lepiej niż dobrze zrealizowany horror. Przedstawiamy listę 10 najpopularniejszych horrorów, które warto obejrzeć w Halloween.

1. "Noc Żywych Trupów" (1968) - George A. Romero

Klasyk gatunku zombie, który zapoczątkował całą erę filmów o żywych trupach. Choć powstał wiele lat temu, wciąż potrafi przestraszyć swoją mroczną atmosferą i wizją apokalipsy. Film skupia się na grupie ludzi, którzy starają się przetrwać atak zombi, schronieni w opuszczonym domu.

2. "Egzorcysta" (1973) - William Friedkin

Jeden z najbardziej przerażających filmów w historii kina. Opowieść o młodej dziewczynce, która zostaje opętana przez demony, porusza najgłębsze ludzkie lęki. Film wzbudził kontrowersje ze względu na swoją drastyczną tematykę i realistyczne sceny egzorcyzmów.

3. "Koszmar z ulicy Wiązów" (1984) - Wes Craven

Freddy Krueger stał się ikoną horroru. Jego charakterystyczne rękawice z ostrzami i zdolność do zabijania w snach sprawiają, że ten film to prawdziwy koszmar. Fabuła skupia się na grupie nastolatków, którzy są ścigani we śnie przez Freddy'ego.

4. "To" (2017) - Andrés Muschietti

Adaptacja powieści Stephena Kinga o klaunie Pennywise, który terroryzuje dzieci w małym mieście Derry. Film łączy elementy strachu z głębokimi emocjami i relacjami między bohaterami. Dzieci muszą stawić czoła swoim największym lękom, by pokonać zło.

5. "Get Out" (2017) - Jordan Peele

Nowoczesny horror, który łączy tradycyjne elementy strachu z komentarzem społecznym. Opowieść o młodym czarnoskórym mężczyźnie, który odwiedza rodzinę swojej białej dziewczyny i odkrywa mroczne sekrety. Film porusza tematykę rasizmu w amerykańskim społeczeństwie.

6. "Babadook" (2014) - Jennifer Kent

Psychologiczny horror o matce i synu, którzy muszą stawić czoła mrocznej istocie z książki dla dzieci. Film porusza tematykę żałoby i traumy w niezwykle przerażający sposób. Matka i syn muszą nauczyć się radzić sobie z traumą i strachem.

7. "Ciche miejsce" (2018) - John Krasinski

Oryginalny horror, w którym rodzina musi żyć w ciszy, aby uniknąć śmierci z rąk potworów reagujących na dźwięk. Film dostarcza napięcia i strachu w każdej scenie. Ukazuje walkę o przetrwanie w świecie, gdzie najmniejszy dźwięk może być śmiertelny.

8. "Halloween" (1978) - John Carpenter

Kolejny klasyk gatunku, który wprowadził postać Michaela Myersa. Film jest symbolem święta Halloween i obowiązkowym punktem każdego maratonu horrorów. Myers, uciekając z zakładu psychiatrycznego, wraca do rodzinnego miasta, by siać postrach.

9. "Krąg" (1998) - Hideo Nakata

Japoński horror, który zdobył ogromną popularność na całym świecie. Opowieść o tajemniczej kasecie, po obejrzeniu której umierasz w ciągu 7 dni. Film łączy tradycyjne elementy japońskiego horroru z nowoczesną technologią.

10. "Hereditary" (2018) - Ari Aster

Mroczna opowieść o rodzinie, która musi stawić czoła dziedzicznemu przekleństwu. Film łączy tradycyjne elementy horroru z głębokim dramatem rodzinnym. Sekrety rodzinne, kulty i przekleństwa splatają się w jedną przerażającą opowieść.

Podsumowanie

Halloween to idealny czas na seans horroru. Wyżej wymienione filmy to prawdziwe arcydzieła gatunku, które dostarczają emocji na najwyższym poziomie. Jeśli chcesz poczuć dreszcz emocji na plecach, wybierz jeden z tych tytułów i ciesz się wyjątkowym wieczorem w Halloween.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną