Legginsy sportowe: jak prawidłowo wybrać?

Sponsorowany
Styl życia
09.10.2023 9:26
Legginsy sportowe: jak prawidłowo wybrać?

Legginsy sportowe stały się niezbędną częścią garderoby wielu kobiet, niezależnie od tego jaki sport uprawiają, czy to bieganie, jogę, fitness czy też jeszcze inną aktywność. Wybór odpowiednich może być trudny, ale dzięki kilku wskazówkom i radom możesz znaleźć idealną parę na każdą okazję. 

Najważniejszą rzeczą przy wyborze jest materiał

Materiał, z którego wykonane są legginsy sportowe, może znacząco wpłynąć na Twój komfort i wydajność podczas ćwiczeń. Aby wybrać najbardziej odpowiedni materiał, należy wziąć pod uwagę rodzaj aktywności, którą będziesz wykonywać.

W przypadku intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie, trening cardio lub trening interwałowy, ważne jest, aby mieć legginsy, które zapewniają suchość i wygodę. Materiały takie jak poliester i nylon są idealne do tych aktywności, ponieważ są oddychające i szybkoschnące. Te syntetyczne materiały często zawierają również elastan, dzięki czemu legginsy będą dobrze dopasowane i nie będą się łatwo wyciągać.

Z drugiej strony, jeśli wolisz spokojniejsze zajęcia, takie jak joga, pilates czy medytacja, możesz poszukać legginsów wykonanych z bardziej miękkich i elastycznych materiałów. Bawełna to naturalny materiał, który jest miękki w dotyku i zapewnia komfort podczas ćwiczeń o mniejszej intensywności. Modal to kolejny świetny wybór, ponieważ jest wykonany z włókien celulozowych i oferuje połączenie miękkości i elastyczności. Materiały te pomagają również utrzymać chłód i suchość ciała podczas mniej wymagających aktywności.

Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, ważne jest, aby szukać legginsów, które są wytrzymałe i trwałe, aby posłużyły Ci jak najdłużej.

A co z krojem?

Dopasowanie legginsów jest często pomijane, ale może mieć ogromny wpływ na to, jak się czujesz i wyglądasz w legginsach. Właściwy krój może podkreślać Twoje kształty, a niewłaściwy może powodować dyskomfort podczas ćwiczeń.

Legginsy z wysokim stanem

Legginsy te stały się bardzo popularne ze względu na lepsze podtrzymanie brzucha i schowanie go. Wysoki stan pomaga również utrzymać legginsy na miejscu podczas intensywnych ćwiczeń, co oznacza mniej podciągania ich i większe skupienie się na treningu.

Legginsy z niskim stanem

Dla tych, którzy wolą luźniejszy, mniej ograniczający krój, idealne będą legginsy z niskim stanem. Te legginsy sięgają poniżej pępka i mogą być szczególnie wygodne podczas ćwiczeń wymagających częstego schylania się i rozciągania, takich jak joga.

Długość też jest inna

Długość legginsów to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Legginsy do kostek świetnie nadają się do aktywności na świeżym powietrzu w chłodniejsze dni, ponieważ zapewniają większą osłonę. Z kolei spodenki lub legginsy 3/4 kończące się powyżej kostki mogą być idealne na upalne dni lub intensywne treningi, podczas których potrzebna jest większa wentylacja.

Jaki kolor wybrać?

Kolor może wpływać na Twoją wydajność i nastrój. Podczas gdy ciemne kolory, takie jak czarny czy granatowy, są wszechstronne, jasne i żywe kolory mogą dodać energii i motywacji do treningu. Nie bój się eksperymentować ze wzorami i fasonami, ale pamiętaj, że proste kolory łatwiej będzie Ci połączyć z inną odzieżą sportową.

Zdjęcie Legginsy sportowe: jak prawidłowo wybrać? #1

Może zainteresują Cię szczegóły

Jeśli szukasz legginsów, które będą Ci odpowiadać podczas różnorodnych aktywności sportowych, szukaj uniwersalnych cech, takich jak dobra rozciągliwość, płaskie szwy (zapobiegające otarciom) i wystarczająca kompresja. Rozważ także legginsy z kieszeniami, w których możesz przechowywać klucze lub telefon.

Każdy sport ma swoje własne, unikalne wymagania dotyczące odzieży. Jeśli jesteś kobietą, która uwielbia biegać, być może zainteresują Cię legginsy z odblaskowymi paskami, idealne na wieczorne biegi. Do intensywnych sesji cardio niezbędne są legginsy charakteryzujące się doskonałą oddychalnością i możliwością szybkiego odprowadzania potu.

Dla wszystkich kobiet uprawiających jogę ważne jest, aby legginsy były elastyczne i wygodne. A jeśli często trenujesz na świeżym powietrzu, wodoodporne lub wiatroszczelne legginsy będą idealnym rozwiązaniem. Wybierając legginsy zawsze kieruj się specyfiką swojego treningu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną