Ahoy, Matey! Świętuj Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat

Krzysztof
Newsy
19.09.2023 2:07
Ahoy, Matey! Świętuj Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat

19 Września to data, która dla wielu może wydawać się zwykłym dniem. Ale dla miłośników morskich przygód i tajemniczych piratów, to dzień pełen zabawy i ekscytacji. To Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat !

Święto to zostało stworzone przez Johna Baurera i Marka Summersa, znanych również jako Ol' Chumbucket i Cap'n Slappy, z Albany w stanie Oregon w USA w 1995 roku. Pomysł przyszedł im do głowy podczas gry w racquetball, kiedy to zaczęli spontanicznie komunikować się ze sobą w 'języku piratów'. Od tego czasu, co roku 19 września, ludzie na całym świecie celebrują ten dzień, mówiąc i zachowując się jak piraci.

Ale jak właściwie mówić jak pirat? Oto kilka podstawowych fraz, które mogą Ci pomóc:

  • "Ahoy, Matey!" - to jest standardowe powitanie pirata. Ahoy to 'cześć', a Matey to 'przyjacielu'.
  • "Shiver me timbers!" - to wyrażenie zaskoczenia lub szoku.
  • "Yo-ho-ho!" - to śmiech pirata.
  • "X marks the spot" - to oznacza, że skarb jest ukryty tam, gdzie na mapie jest X.

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Mówienia jak Pirat nie ogranicza się tylko do mówienia jak pirat. Możesz również ubrać się jak pirat, zorganizować piracką imprezę, czy nawet przeczytać książkę o piratach. Ważne jest, aby bawić się i cieszyć tym dniem, niezależnie od tego, jak daleko jesteś od najbliższego morza.

Więc w tym roku, 19 września, nie zapomnij świętować Międzynarodowego Dnia Mówienia jak Pirat . Włącz swoją wewnętrzną piracką duszę, mów jak pirat i baw się dobrze! Yo-ho-ho!

Źródło: Baur, J., Summers, M. (2005). Pirattitude!: So you Wanna Be a Pirate? Here's How!. New York: New American Library.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną