Ten napar działa na sen lepiej niż melisa! Będziesz spać jak niemowlę!

Martyna P.
Zdrowie
08.09.2023 12:11
Ten napar działa na sen lepiej niż melisa!  Będziesz spać jak niemowlę!

W świecie nieprzespanych nocy, poszukiwanie środków wspomagających sen stało się nieodłączną częścią życia wielu osób. Zamiast sięgać po chemiczne środki, coraz więcej osób zwraca uwagę na naturalne sposoby na poprawę jakości snu. W tym kontekście passiflora, inaczej nazywana męczęnnica, wydaje się być doskonałą alternatywą dla popularnej melisy. Poznajmy bliżej tę roślinę i odkryjmy, dlaczego picie naparu z niej przed snem może być korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Poznaj passiflorę - naturalnego sprzymierzeńca snu

Męczennica jest rośliną znaną z silnych właściwości uspokajających i relaksacyjnych. Flawonoidy zawarte w passiflorze oddziałują na układ nerwowy, przynosząc ulgę w stanach napięcia, lęku oraz pomagając zaznać głębokiego snu. Co więcej, badania sugerują, że może być ona nawet skuteczniejsza niż melisa, której działanie jest zazwyczaj łagodniejsze.

Jak przyrządzić napar z męczennicy?

Napar z passiflory jest nie tylko smaczny, ale również prosty w przygotowaniu. Aby zrobić napar, potrzebujesz:

  • 2 łyżki suszonej passiflory
  • 250 ml wody

Wodę zagotuj, a następnie zalej nią passiflorę. Pozostaw napar na 10-15 minut, po czym odcedź. Napój jest gotowy do picia. Możesz dodać do niego łyżeczkę miodu lub plasterka cytryny, aby wzbogacić smak.

Dlaczego warto wybrać passiflorę, a nie melisę?

Choć melisa również posiada właściwości relaksacyjne, passiflora zdaje się przewyższać ją, oferując głębszy relaks i lepszą jakość snu. Flawonoidy obecne w męczennicy wpływają pozytywnie na równowagę neurochemiczną w mózgu, co pozwala na spokojniejszy sen. Ponadto, dla osób zmagających się z problemami trawiennymi, passiflora może okazać się lepszym wyborem, ponieważ nie zawiera substancji, które mogłyby podrażniać układ pokarmowy.

Zdjęcie Zapomnij o melisie - Ten napar zagwarantuje Ci głęboki sen!  Będziesz spać jak niemowlę! #1

Jak wygląda passiflora? 

Passiflora, czyli męczennica, to roślina znana przede wszystkim z jej niezwykle pięknych i oryginalnych kwiatów. Są one wieloaspektowe, złożone z różnych warstw płatków, pręcików oraz nitkowatych struktur nazywanych koroną. Kwiaty te charakteryzują się głęboką symetrią i zazwyczaj występują w odcieniach fioletu, niebieskiego, różu czy białego, często z kontrastującym, jasnym środkiem. Są one prawdziwym arcydziełem natury, przyciągającym wzrok nie tylko entuzjastów botaniki.

Liście męczennicy są zazwyczaj głęboko wcięte, o zielonej barwie i wydłużonym kształcie. W zależności od gatunku mogą być różnorodne, ale często prezentują się jako trójdzielne i mają ząbkowane brzegi.

Roślina ta jest pnączem, co oznacza, że jej łodygi są zdolne do owijania się wokół innych struktur, umożliwiając roślinie wspinanie się i rozwijanie w pionie. Dzięki temu, męczennica jest popularnie wykorzystywana jako roślina ozdobna, idealna do przystrajania pergoli, balkonów czy ogrodzeń.

Owoce męczennicy, nazywane marakują, także są godne uwagi. Mają one jajowaty lub okrągły kształt i gładką, twardą skorupę, która otacza soczysty, bogaty w nasiona miąższ. Owoce te są nie tylko estetycznym dodatkiem do rośliny, ale również smacznym i pożywnym elementem diety, bogatym w witaminy i minerały.

Męczennica jest rośliną zarówno piękną, jak i funkcjonalną, będąc doskonałym dodatkiem do każdego ogrodu, balkonu czy tarasu, a także cennym elementem w diecie i ziołolecznictwie.

W obliczu narastającego problemu problemów ze snem, warto zwrócić się ku naturalnym środkom, które mogą nam pomóc odnaleźć spokojny sen. Passiflora, czyli męczennica, z jej bogactwem flawonoidów i potwierdzonymi badaniami właściwościami uspokajającymi, może stać się Twoim sojusznikiem w walce o lepszy sen. Spróbuj zastąpić swój wieczorny napar z melisy naparem z passiflory i odkryj korzyści płynące z głębszego, bardziej odprężającego snu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną