Ten trik to hit! Weź telefon i monetę i nie martw się, gdy zgubisz klucze!

Martyna P.
Dom
18.08.2023 12:49
Ten trik to hit! Weź telefon i monetę i nie martw się, gdy zgubisz klucze!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić, gdy zgubisz klucz do drzwi? W takim przypadku warto znać prosty sposób na otworzenie zamka, który możemy wykorzystać, mając przy sobie jedynie zdjęcie klucza oraz kilka powszechnie dostępnych przedmiotów. Oto jak można stworzyć awaryjny klucz w kilku prostych krokach. Trik zaprezentował Paweł Starzak na TikToku (pawel.starzak.official). 

Zgubiłeś klucze? Wykorzystaj ten trik! 

Co będzie potrzebne?

Aby stworzyć awaryjny klucz, będziesz potrzebował:

  • Zdjęcia klucza (na telefonie lub innym urządzeniu)
  • Monetę
  • Taśmę klejącą
  • Pisak
  • Plastikową kartę (np. kartę lojalnościową)
  • Nożyczki lub nożyk

Wykonaj zdjęcie 

Znajdź zdjęcie klucza na swoim urządzeniu i zgromadź resztę potrzebnych materiałów. Upewnij się, że masz wszystko pod ręką, zanim zaczniesz.

Przygotuj klucz i dwie monety o tym samym nominale, ale niekoniecznie tej samej wielkości. Ułóż klucz i jedną z monet na płaskiej powierzchni, takiej jak blat.

Następnie drugą monetę ułóż na ekranie telefonu. Ustaw aparat swojego urządzenia w taki sposób, aby moneta na powierzchni blatu pokrywała się z  tą na ekranie telefonu, i zrób zdjęcie. Zapisz je w pamięci swojego urządzenia. To zdjęcie może okazać się przydatne na wypadek, gdybyś kiedyś znalazł się w sytuacji, w której będziesz musiał otworzyć drzwi bez klucza.

Zdjęcie Ten trik to hit! Weź telefon i monetę i nie martw się, gdy zgubisz klucze! #1

Wykonanie awaryjnego klucza

Krok 1: Odrysowanie klucza

Wyświetl zdjęcie klucza na ekranie urządzenia i naklej na niego taśmę klejącą. Następnie odrysuj kontur klucza pisakiem.

Krok 2: Zabezpieczenie konturu

Zaklej odrysowany kontur dodatkową warstwą taśmy, aby zabezpieczyć go przed ścieraniem.

Krok 3: Wykorzystanie plastikowej karty

Odklej taśmę od ekranu i naklej ją na plastikową kartę. Następnie starannie wytnij odrysowany klucz, zachowując jego oryginalny kształt.

Krok 4: Otwarcie drzwi

Teraz, gdy masz gotowy plastikowy klucz, możesz użyć go do otwarcia drzwi. Pamiętaj, że musi to być zamek, do którego masz legalny dostęp.

Tworzenie awaryjnego klucza z wykorzystaniem zdjęcia i codziennych przedmiotów to ciekawy sposób na radzenie sobie w sytuacji, gdy zgubimy oryginalny klucz. Proces ten jest prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności czy narzędzi. Warto jednak pamiętać, że ta metoda powinna być stosowana odpowiedzialnie i tylko w przypadku, gdy mamy prawo do dostępu do danego miejsca.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną