Kartka z kalendarza: 8 sierpnia - imieniny, gwiazdy, nietypowe święta! Odkryj sekrety tego dnia!

Ewelina
Newsy
08.08.2023 8:43
Kartka z kalendarza: 8 sierpnia - imieniny, gwiazdy, nietypowe święta!  Odkryj sekrety tego dnia!

Witaj drogi czytelniku! Dziś jest 8 sierpnia 2023 roku, a my znajdujemy się w sercu Polski. Ten dzień, jak każdy inny, jest pełen tajemnic, historii i niespodzianek. Zastanawiałeś się kiedyś, co wydarzyło się w przeszłości tego dnia? A może jesteś ciekaw, jakie nietypowe święta obchodzimy dzisiaj? Oto kilka ciekawostek na temat 8 sierpnia.

Kto obchodzi dzisiaj imieniny?

Dziś swoje imieniny obchodzą: Emil, Cyprian, Dominik, Eliza, Emilian, Emiliana, Kira, Cyriaka, Cyriak, Lech, Lechosław, Miron, Mironieg, Mironiega, Sekundyn i Ulryk. Jeśli znasz kogoś o tych imionach, nie zapomnij złożyć życzeń!

Rocznice i ważne wydarzenia z kalendarza:

  • 8 sierpnia 1963 roku doszło do słynnego napadu na pociąg pocztowy w Wielkiej Brytanii. Złodzieje ukradli wówczas 2,6 mln funtów, co w dzisiejszych pieniądzach wynosiłoby około 50 mln funtów!
  • W 1974 roku prezydent USA Richard Nixon ogłosił swoją rezygnację z urzędu w związku z aferą Watergate.

Nietypowe święta 8 sierpnia:

Międzynarodowy Dzień Kota - dla wszystkich miłośników tych futrzastych stworzeń, to idealny dzień, by celebrować obecność kota w swoim życiu. Koty od wieków towarzyszą ludziom, dostarczając im radości i ciepła. W tym dniu warto docenić naszych futrzastych przyjaciół, nie tylko poprzez dodatkowe głaskanie czy smakołyk, ale także poprzez refleksję nad tym, jak wiele radości przynoszą nam na co dzień. To doskonała okazja, by adoptować kota z lokalnego schroniska i dać mu kochający dom.

Światowy Dzień Orgazmu - choć może brzmieć śmiesznie, to święto ma na celu promowanie zdrowia seksualnego i edukacji w tej dziedzinie. Orgazm to nie tylko przyjemność, ale także ważny element zdrowego życia seksualnego. W tym dniu warto przemyśleć swoje nawyki i edukować się w zakresie zdrowia seksualnego. Święto to przypomina nam, że seksualność jest naturalną częścią ludzkiego życia i warto ją celebrować w zdrowy i świadomy sposób.

Inspirujące motto na dziś:

"W życiu, jak w napadzie na pociąg - czasami trzeba podjąć ryzyko, by osiągnąć sukces. Ale pamiętaj, by zawsze działać zgodnie z prawem i własnym sumieniem." - nawiązując do napadu na pociąg z 1963 roku.

Układ gwiazd na dzisiejsze niebo:

Dziś w nocy możemy zaobserwować konstelację Lwa, która dominuje na sierpniowym niebie. W mitologii Lew był symbolem odwagi i siły. Może to oznaczać, że dzisiaj jest idealny dzień, by stawić czoła swoim lękom i podjąć wyzwanie, które od dawna cię przerastało.

Położenie słońca:

Wschód słońca: Około 5:10 rano.

Zachód słońca: Około 20:30 wieczorem.

Księżyc:

Faza księżyca: Wzrastający sierp - to czas, kiedy Księżyc jest widoczny w postaci cienkiego sierpa tuż po zachodzie słońca.

Ile dni do końca roku:

Pozostało 145 dni do końca roku.

Przysłowie na dziś:

"Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje."

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci lepiej zaplanować i zrozumieć ten dzień!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną