Dodaj TEN nietypowy składnik do ogórków! Ten SMAK zaskoczy i zachwyci Twoich gości.

Ewelina
Kulinaria
06.08.2023 14:09
Dodaj TEN nietypowy składnik do ogórków! Ten SMAK zaskoczy i zachwyci Twoich gości.

Ogórki w tureckim stylu z dodatkiem cytryny, znane również jako sirkesiz limonlu salatalık turşusu, to prawdziwa kulinarna perła prosto z Turcji. Ten wyjątkowy przysmak, który łączy w sobie tradycyjne metody kiszenia z wyrafinowanym smakiem cytryny, z pewnością zaskoczy każdego, kto zdecyduje się go spróbować.

Składniki

 • 1 kg świeżych, jędrnych, bardzo małych ogórków
 • 1 litr przegotowanej zimnej wody
 • 2 łyżki soli kamiennej niejodowanej
 • 6 ząbków czosnku
 • 1 mała cytryna pokrojona na cienkie plasterki
 • 1 ziarenko suszonej ciecierzycy
 • Sok wyciśnięty z 2-3 cytryn

Przygotowanie

 1. Przygotowanie ogórków: Ogórki namocz w zimnej wodzie przez godzinę, następnie dokładnie umyj i pozostaw do wyschnięcia. Pamiętaj, że ogórki powinny być małe i świeże, aby uzyskać najlepszy efekt.

 2. Przygotowanie słoika: W dużym słoiku ułóż pionowo pierwszą warstwę ogórków, a następnie wciśnij pomiędzy nie plasterki cytryny. Dodaj 2-3 ząbki czosnku i około 1/3 soli. Kontynuuj te kroki, aż wypełnisz cały słoik.

 3. Dodanie soku z cytryny i wody: Do słoika wlej sok wyciśnięty z cytryn. Następnie dodaj przegotowaną zimną wodę, aż słoik będzie pełny. Ilość wody jest uzależniona od wielkości słoika, którego użyłaś.

 4. Kiszenie ogórków: Słoik szczelnie zamknij i odstaw w ciemne miejsce na około 3 tygodnie w temperaturze pokojowej. Nie otwieraj do czasu zakończenia procesu fermentacji.

Podanie

Ogórki w tureckim stylu z dodatkiem cytryny najlepiej smakują po trzech tygodniach kiszenia. Można je podawać jako dodatek do mięs i ryb, a także jako samodzielny przekąski. Ich wyjątkowy smak z pewnością zaskoczy i zachwyci Twoich gości.

Podsumowanie

Przepis na ogórki w tureckim stylu z dodatkiem cytryny to doskonały sposób na dodanie do naszej kuchni odrobiny egzotyki. Proces przygotowania jest prosty, a efekt końcowy z pewnością przekroczy Twoje oczekiwania. Nie czekaj, odkryj smak Turcji w swoim domu!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną