"Oszustwo na bilet" - nowy rodzaj fałszerstwa! Co musisz wiedzieć, aby nie stracić pieniędzy?

Ewelina
Newsy
27.07.2023 11:38
"Oszustwo na bilet" - nowy rodzaj fałszerstwa! Co musisz wiedzieć, aby nie stracić pieniędzy?

Cyberprzestępczość nie jest zjawiskiem nowym, ale jej formy ciągle ewoluują. Tym razem przestępcy wpadli na nowy rodzaj oszustwa - fałszywe bilety. W sezonie urlopowym, kiedy wiele osób kupuje bilety na różnego rodzaju wydarzenia, oszustwo na bilet staje się szczególnie groźne.

Oszustwo na bilet - nowy rodzaj fałszerstwa

Oszustwo na bilet to nowy rodzaj fałszerstwa, który zdobywa na popularności. Ostatnio Policja informowała m.in. o 21-latku z województwa lubuskiego, który oszukał ponad 30 osób, oferując fałszywe bilety na popularny festiwal. Jego równolatek z Dolnego Śląska mamił przez internet fałszywymi biletami na koncerty muzyczne, gale sportowe i inne wydarzenia muzyczne.

Cyberprzestępcy na dużą skalę

Cyberprzestępcy intensyfikują swoje działania w momencie wydarzeń o dużej skali. Tak było np. przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Wtedy w sieci można było znaleźć m.in. fałszywe loterie, mamiące biletami jako nagrodą. Te fałszywe loterie w istocie wykradały dane użytkowników lub instalowały na ich komputerach złośliwe oprogramowanie.

Jak nie stać się ofiarą oszustwa na bilet?

Aby nie stać się ofiarą oszustwa na bilet, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, kupuj bilety tylko z zaufanych źródeł. Unikaj nieznanych stron internetowych i nieufanych sprzedawców. Zawsze sprawdzaj, czy strona, na której dokonujesz zakupu, jest bezpieczna.

Ochrona przed oszustwem na bilet

Oszustwo na bilet to poważne zagrożenie, zwłaszcza w sezonie urlopowym. Aby się przed nim uchronić, warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo w sieci zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź czujny i nie daj się oszukać!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną