Zmień kolor swoich hortensji na NIEBIESKI! Wystarczy wysypać TEN składnik na ziemię!

Ewelina
Ogród
07.07.2023 9:13
Zmień kolor swoich hortensji na NIEBIESKI! Wystarczy wysypać TEN składnik na ziemię!

Kwiaty hortensji są niezwykle efektowne i stają się coraz bardziej popularne w naszych ogrodach. Jedną z fascynujących cech tych roślin jest ich zdolność do zmiany koloru kwiatów w zależności od rodzaju gleby. Właśnie o tym opowiemy dzisiaj, pokazując krok po kroku, jak użyć fusów z kawy do zmiany koloru kwiatów hortensji na niebieski.

Jak zmienić kolor kwiatów hortensji na niebieski?

Co decyduje o kolorze kwiatów hortensji?

Hortensje są unikalne wśród roślin, ponieważ kolor ich kwiatów jest bezpośrednio związany z pH gleby, w której rosną. Oznacza to, że zmieniając pH gleby, możemy kontrolować kolor kwiatów.

Dlaczego fusy z kawy?

Fusy z kawy są bogate w składniki odżywcze, które są korzystne dla roślin, a przede wszystkim zawierają kwas, który może zmienić pH gleby. Hortensje reagują na kwasowość gleby, zmieniając kolor kwiatów. W kwasowych warunkach, kwiaty hortensji stają się niebieskie.

Krok 1: Zbieranie fusów z kawy

Pierwszym krokiem w naszym procesie jest gromadzenie fusów z kawy. Niezależnie od tego, czy pijesz kawę w domu, czy w pracy, fusy można łatwo zebrać i wykorzystać do naszych celów. Pamiętaj, aby umyć fusy, aby pozbyć się resztek kawy, które mogą przyciągać szkodniki.

Krok 2: Przygotowanie gleby

Następnym krokiem jest przygotowanie gleby wokół naszych hortensji. Powinniśmy usunąć wszelkie chwasty i inne niepożądane rośliny, a także upewnić się, że gleba jest dobrze przepuszczalna. Następnie, fusy z kawy powinny być równomiernie rozłożone wokół rośliny, ale nie za blisko pnia.

Krok 3: Nawożenie

Teraz, gdy gleba jest przygotowana, możemy zacząć nawozić nasze hortensje. Fusy z kawy należy równomiernie rozsypać wokół rośliny, tworząc cienką warstwę. W zależności od wielkości rośliny, możesz potrzebować od jednej do dwóch filiżanek fusów.

Krok 4: Podlewanie i obserwacja

Po nałożeniu fusów, dobrze jest podlać roślinę, aby składniki odżywcze zaczęły przenikać do gleby. Następnie, wszystko, co musisz zrobić, to obserwować swoje hortensje w ciągu następnych kilku tygodni. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zobaczysz stopniową zmianę koloru kwiatów.

Zdjęcie Zmień kolor swoich hortensji na NIEBIESKI! Wystarczy wysypać TEN składnik na ziemię! #1

Jak długo nawozić w ten sposób?

Zalecamy powtórzenie tego procesu co dwa do trzech tygodni w sezonie wzrostu. Pamiętaj, aby nie przesadzić z kwasowością, gdyż może to szkodzić roślinie. Dlatego warto regularnie testować pH gleby.

Podsumowując, fusy z kawy są nie tylko świetnym sposobem na recykling odpadów kuchennych, ale także skutecznym narzędziem do zmiany koloru kwiatów hortensji na niebieski. Dzięki temu proste, ale efektywne metoda, Twoje hortensje będą wyglądać jak nigdy dotąd.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną