Ciepła woda w basenie? Wypróbuj prosty trik i podgrzej wodę do 25 stopni w ekspresowym tempie!

Ewelina
Styl życia
27.06.2023 8:29
Ciepła woda w basenie? Wypróbuj prosty trik i podgrzej wodę do 25 stopni w ekspresowym tempie!

Podgrzewanie basenu ogrodowego może być wyzwaniem, szczególnie gdy pogoda nie sprzyja. Ale czy wiedziałeś, że istnieje szybki i efektywny sposób, aby to zrobić, wykorzystując rzeczy, które najprawdopodobniej masz już w domu? 

Jak działa pokrywa termiczna?

Pokrywa termiczna jest niezbędnym elementem każdego basenu. Działa na zasadzie izolacji ciepła, zatrzymując ucieczkę ciepła i zabezpieczając basen przed chłodnym powietrzem. Co więcej, pokrywa termiczna pomaga zatrzymać wodę w basenie, zabezpieczając go przed ewaporacją, co jest kolejnym czynnikiem wpływającym na stratę ciepła.

Szybkie podgrzewanie basenu za pomocą folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest tanim i powszechnie dostępnym materiałem, który możemy z powodzeniem wykorzystać do podgrzewania basenu. Właściwości izolacyjne tej folii, które sprawiają, że jest idealna do ochrony przedmiotów podczas transportu, są również doskonałe do zatrzymywania ciepła.

Jak zastosować folię bąbelkową do szybkiego podgrzewania basenu:

  1. Przygotowanie folii bąbelkowej: Potrzebujesz dużej rolki folii bąbelkowej. Wymiar zależy od wielkości Twojego basenu. Folia powinna być na tyle duża, aby pokryć całą powierzchnię wody.

  2. Ułożenie folii na powierzchni basenu: Rozłóż folię bąbelkową na powierzchni wody w basenie, bąbelkami do dołu. Folia powinna płynąć na wodzie, tworząc barierę między powietrzem a wodą.

  3. Pozostawienie folii na basenie: Pozostaw folię na basenie przez cały dzień. Promienie słoneczne będą przenikać przez folię i nagrzewać wodę, podczas gdy folia zatrzyma ciepło i zapobiegnie jego ucieczce.

Zdjęcie Podgrzej basen ekspresowo! Genialny trik, o którym musisz wiedzieć! #1

Gotowe pokrywy z folii na basen

Na rynku dostępne są już gotowe folie bąbelkowe dostosowane do konkretnych wymiarów basenów. Ich ceny zaczynają się już od 49 złotych, co czyni je dostępnym rozwiązaniem dla każdego. Czasami folie bąbelkowe są również dołączane w zestawie z basenem, co dodatkowo ułatwia i przyspiesza proces podgrzewania wody. Niezależnie od wybranej opcji, kluczowe jest zapewnienie odpowiedniego pokrycia powierzchni basenu, aby maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z folii bąbelkowej.

Dlaczego warto wykorzystać folię bąbelkową do podgrzewania basenu?

Folia bąbelkowa to nie tylko tanie i dostępne rozwiązanie, ale także niezwykle efektywne. Dzięki niej podgrzewanie basenu staje się prostsze i szybsze, a także bardziej ekologiczne. Folia bąbelkowa działa jak naturalny kolektor słoneczny, absorbując ciepło i zatrzymując je w wodzie. W ten sposób możemy cieszyć się cieplejszą wodą w basenie bez konieczności korzystania z kosztownych i energochłonnych grzałek basenowych.

Podsumowując, szybkie podgrzewanie basenu ogrodowego nie musi być trudne ani kosztowne. Wykorzystanie folii bąbelkowej jako pokrywy termicznej to prosty i efektywny sposób na utrzymanie ciepła w basenie, pozwalając nam cieszyć się basenem nawet w mniej ciepłe dni. Warto spróbować tego triku i zobaczyć, jak znacznie poprawi to komfort korzystania z basenu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną