Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową! Szokująco skuteczny trik na UPAŁY!

Agnieszka
Dom
15.07.2019 12:43
Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową! Szokująco skuteczny trik na UPAŁY!

Latem, kiedy temperatura rośnie, wiele osób szuka skutecznych sposobów na ochłodzenie swoich domów. Jednym z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań jest folia aluminiowa przyklejona do okna. Dlaczego jest to tak skuteczne? 

Folia aluminiowa przyklejona do okna uchroni nas od upałów

Folia aluminiowa jest doskonałym izolatorem termicznym, który odbija promienie słoneczne zamiast pochłaniać je. Dzięki temu nasz dom nie nagrzewa się tak szybko. To jest klucz do zrozumienia, jak folia aluminiowa uchroni nas od upałów.

Zalety folii aluminiowej

Korzyści wynikające z użycia folii aluminiowej w oknach to nie tylko kwestia temperatury. Możemy również cieszyć się wieloma innymi zaletami:

 1. Osłona przed promieniowaniem UV - Folia aluminiowa skutecznie blokuje większość promieniowania UV, które może być szkodliwe dla skóry i mebli.
 2. Oszczędność energii - Użycie folii aluminiowej pomaga zmniejszyć zużycie energii związane z chłodzeniem domu, co przekłada się na niższe rachunki za energię.
 3. Prywatność - Folia aluminiowa zasłania okna, co zapewnia dodatkową prywatność.

Jak prawidłowo przykleić folię aluminiową do okna

Przyklejenie folii aluminiowej do okna jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oto kroki, które należy podjąć:

 1. Przygotowanie okna - Okno musi być czyste i suche przed przyklejeniem folii aluminiowej.
 2. Cięcie folii - Folia aluminiowa powinna być odpowiednio dostosowana do rozmiaru okna.
 3. Przyklejenie folii - Folia aluminiowa powinna być przyklejona stroną błyszczącą na zewnątrz.

Folia aluminiowa przyklejona do okna to skuteczny, ekologiczny i ekonomiczny sposób na ochronę naszych domów przed upałami. Jest łatwa w użyciu i przynosi wiele korzyści, takich jak ochrona przed promieniowaniem UV, oszczędność energii i prywatność.

Specjalne folie do oklejania okien

Na rynku dostępne są specjalne folie do oklejania okien. Te produkty są dostosowane do tego konkretnego zastosowania i zwykle zapewniają lepszą wydajność niż standardowa folia aluminiowa. Dostępne są w różnych rozmiarach i typach, umożliwiając idealne dopasowanie do każdego okna. Zakup takiej folii może być doskonałą inwestycją dla osób pragnących ochronić swoje domy przed upałami.

Zmniejsza oddziaływanie promieni UV.

 • Odbija promienie, dzięki czemu w domu jest chłodniej.
 • Zmniejsza koszty klimatyzacji.
 • Jest łatwa w zamontowaniu.

Wiele odmian folii okiennej tworzy również efekt lustra weneckiego. Oznacza to, że osoby będące na zewnątrz widzą w oknie swoje odbicie. My natomiast bez problemu widzimy to, co dzieje się za oknem, kiedy na zewnątrz jest jaśniej. Ten typ folii okiennej daje nam również prywatność wieczorem, nawet, gdy w mieszkaniu zapalone jest światło. Koszt jednej folii to ok. 30-40 zł. 

Zdjęcie Szokująco Skuteczny trik na upały! Wykorzystaj folię aluminiową! #1

Jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji w upały?

Oto 10 sposobów jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu gdy nie mamy klimatyzacji. 

 1. Zasłanianie Okien - W ciągu dnia zasłaniaj okna, aby zatrzymać ciepło. Możesz użyć zasłon, rolet czy wspomnianej już folii aluminiowej.

 2. Wentylatory - Wentylatory mogą pomóc w krążeniu powietrza i uczynić pomieszczenia bardziej komfortowymi. Pamiętaj o stworzeniu przeciągu.

 3. Otwieranie Okien Nocą - Otwórz okna nocą, gdy temperatura na zewnątrz spada. Pomoże to ochłodzić wnętrze domu.

 4. Izolacja Domu - Dobrze izolowany dom jest chłodniejszy latem i cieplejszy zimą. Sprawdź, czy nie ma nieszczelności w oknach i drzwiach.

 5. Rośliny - Rośliny mogą pomóc ochłodzić dom, zwłaszcza te o dużych liściach, które zapewniają naturalny cień i pomagają w wilgotności.

 6. Unikanie Używania Kuchni i Łazienki - Te pomieszczenia generują dużo ciepła. Staraj się gotować i kąpać się w godzinach, kiedy dom jest naturalnie chłodniejszy.

 7. Przenośne Klimatyzatory Ewaporacyjne - Są one tańsze i bardziej ekologiczne od tradycyjnych klimatyzatorów.

 8. Białe Zasłony - Białe zasłony odbijają promienie słoneczne zamiast je pochłaniać, co pomaga utrzymać dom chłodnym.

 9. Podkładki Chłodzące - Można je położyć na meblach lub łóżku, aby zapewnić chłodzący efekt.

 10. Hydratacja - Pij dużo wody. Nawet jeśli nie możemy wpłynąć na temperaturę w naszym domu, możemy wpłynąć na to, jak się w niej czujemy.

Skorzystacie z tego pomysły podczas kolejnej fali upałów?

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną