Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga?

Agnieszka

Dom

15.07.2019 12:43

Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga?

Tegoroczne lato zaszczyciło nas już pierwszą falą mocnych upałów. Wszystko wskazuje na to, że gorących dni w te wakacje będzie o wiele więcej. Z upałem radzimy sobie na wiele sposób. Ciężko jednak wysiedzieć w pomieszczeniach bez klimatyzacji, których okna przez większość dnia skierowane są ku słońcu.

Zdjęcie Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga? #1

Kiedy jesteśmy na zewnątrz, ciężko znosić nam temperatury powyżej 30 stopni C. Przyjście do chłodnego domu okazuje się wtedy wielką ulgą. W mieszkaniu jest jeszcze chłodniej, kiedy w gorące dni nie otwieramy okien i zasłaniamy rolety.

Wiele osób jednak zmaga się z dużym problemem. Kiedy w domu lub w mieszkaniu mamy wiele dużych okien, słońce nieustannie nagrzewa pomieszczenia. Zwykłe rolety w tym przypadku nie wystarczą. Wiele osób korzysta więc z genialnego sposobu.

Folia okienna

Folia okienna doskonale sprawdza się w upalne dni. Naklejona na szybę daje nam wiele korzyści:

  • Zmniejsza oddziaływanie promieni UV.
  • Odbija promienie, dzięki czemu w domu jest chłodniej.
  • Zmniejsza koszty klimatyzacji.
  • Jest łatwa w zamontowaniu.

Wiele odmian folii okiennej tworzy również efekt lustra weneckiego. Oznacza to, że osoby będące na zewnątrz widzą w oknie swoje odbicie. My natomiast bez problemu widzimy to, co dzieje się za oknem, kiedy na zewnątrz jest jaśniej. Ten typ folii okiennej daje nam również prywatność wieczorem, nawet, gdy w mieszkaniu zapalone jest światło. Koszt jednej folii to ok. 30-40 zł.

Zdjęcie Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga? #2
Źródło:ALLEGRO.

Folia aluminiowa

Nie zawsze jednak wpadniemy na ten pomysł zawczasu. Wtedy warto zasłonić okna zwykłą folią aluminiową. Działa ona praktycznie w ten sam sposób. Różnica jest jednak taka, że trudniej dokładnie okleić okno folią aluminiową. Warto jednak poświęcić kilkanaście minut, aby uwolnić się od męczących upałów w domu.

Folia aluminiowa jest również o wiele tańsza i dużo bardziej dostępna. Kupimy ją w każdym sklepie spożywczym. Aluminium doskonale izoluje nasz dom od promieni słonecznych. Odbija ciepło, dzięki czemu nie dostaje się ono do naszego pomieszczenia. W rezultacie z godziny na godzinę mieszkanie stopniowo się ochładza.

Zdjęcie Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga? #3

Skorzystacie z tego pomysły podczas kolejnej fali upałów?