Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga?

Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga?

Tegoroczne lato zaszczyciło nas już pierwszą falą mocnych upałów. Wszystko wskazuje na to, że gorących dni w te wakacje będzie o wiele więcej. Z upałem radzimy sobie na wiele sposób. Ciężko jednak wysiedzieć w pomieszczeniach bez klimatyzacji, których okna przez większość dnia skierowane są ku słońcu.

Zdjęcie Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga? #1

Kiedy jesteśmy na zewnątrz, ciężko znosić nam temperatury powyżej 30 stopni C. Przyjście do chłodnego domu okazuje się wtedy wielką ulgą. W mieszkaniu jest jeszcze chłodniej, kiedy w gorące dni nie otwieramy okien i zasłaniamy rolety.

Wiele osób jednak zmaga się z dużym problemem. Kiedy w domu lub w mieszkaniu mamy wiele dużych okien, słońce nieustannie nagrzewa pomieszczenia. Zwykłe rolety w tym przypadku nie wystarczą. Wiele osób korzysta więc z genialnego sposobu.

Folia okienna

Folia okienna doskonale sprawdza się w upalne dni. Naklejona na szybę daje nam wiele korzyści:

  • Zmniejsza oddziaływanie promieni UV.
  • Odbija promienie, dzięki czemu w domu jest chłodniej.
  • Zmniejsza koszty klimatyzacji.
  • Jest łatwa w zamontowaniu.

Wiele odmian folii okiennej tworzy również efekt lustra weneckiego. Oznacza to, że osoby będące na zewnątrz widzą w oknie swoje odbicie. My natomiast bez problemu widzimy to, co dzieje się za oknem, kiedy na zewnątrz jest jaśniej. Ten typ folii okiennej daje nam również prywatność wieczorem, nawet, gdy w mieszkaniu zapalone jest światło. Koszt jednej folii to ok. 30-40 zł.

Zdjęcie Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga? #2
Źródło:ALLEGRO.

Folia aluminiowa

Nie zawsze jednak wpadniemy na ten pomysł zawczasu. Wtedy warto zasłonić okna zwykłą folią aluminiową. Działa ona praktycznie w ten sam sposób. Różnica jest jednak taka, że trudniej dokładnie okleić okno folią aluminiową. Warto jednak poświęcić kilkanaście minut, aby uwolnić się od męczących upałów w domu.

Folia aluminiowa jest również o wiele tańsza i dużo bardziej dostępna. Kupimy ją w każdym sklepie spożywczym. Aluminium doskonale izoluje nasz dom od promieni słonecznych. Odbija ciepło, dzięki czemu nie dostaje się ono do naszego pomieszczenia. W rezultacie z godziny na godzinę mieszkanie stopniowo się ochładza.

Zdjęcie Coraz więcej osób okleja okna folią aluminiową. Czy ten sposób pomaga? #3

Skorzystacie z tego pomysły podczas kolejnej fali upałów?


Agnieszka

Polecane