Tajemnicza rolka papieru toaletowego pod deska sedesową! Odkryj jej ważne znaczenie!

Martyna
Styl życia
01.06.2023 18:17
Tajemnicza rolka papieru toaletowego pod deska sedesową! Odkryj jej ważne znaczenie!

Czy zdarzyło wam się kiedyś wejść do toalety publicznej i zauważyć rolkę od papieru toaletowego pod deską sedesową? Jeżeli tak, to jest to sygnał, który może nas uchronić przed wielkimi nieprzyjemnościami. Wyjaśniamy, co to oznacza.  

Rolka pod deską sedesu 

Podczas korzystania z toalet w miejscach publicznych coraz częściej możemy zauważyć, że ktoś pozostawił rolkę od papieru pod deską sedesową. Ten nietypowy zwyczaj jest stosowany przez pracowników firm oraz przez poprzednich użytkowników toalety. Oznacza to, że w kabinie zabrakło papieru toaletowego. 

Z pewnością każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, w której nagle po załatwieniu swoich potrzeb okazało się, że w kabinie zabrakło papieru toaletowego. Z tego względu zaczęto stosować sygnał ostrzegawczy w postaci pustej rolki pozostawionej między deską klozetową. Osoba, która to zauważy będzie wiedziała, że musi poszukać papieru toaletowego, chusteczek higienicznych lub skorzystać z innej kabiny. 

Zapach w toalecie  

Oprócz znaku ostrzegawczego oznaczającego brak papieru toaletowego w kabinie rolka pomoże utrzymać ładny zapach w łazience. Wystarczy sięgnąć po olejek eteryczny. Do wnętrza rolki należy wlać klika kropel olejku, a następnie umieścić gotową rolkę w toalecie. 

Olejek można również umieścić w nieużytej rolce papieru toaletowego. Dzięki temu przy skorzystaniu z toalety za każdym razem rozniesie się zapach po łazience.  

Dbajmy o higienę 

Dla wielu osób korzystanie z toalety publicznej nie jest przyjemne, jednak czasem jest to konieczne. Kabiny przeznaczone do publicznego użytku są siedliskiem bakterii. Warto mieć ze sobą zawsze pod ręką chusteczki higieniczne i środek do dezynfekcji. Eksperci podkreślają na każdym kroku, że: 

“Największym zagrożeniem jest choroba brudnych rąk. Źle umyte, po kontakcie z urządzeniami w toaletach publicznych, są źródłem mikrobów powodujących m.in. wirusowe zapalenie wątroby typu A, owsicę, giardiozę tasiemczycę, toksokarozę.” - higieniczny.pl 

Zatem dbajmy o swoje zdrowie i innych. Trik z rolką po papierze toaletowym pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz może zostać wykorzystana jako źródło ładnych zapachów.  

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną