Co podać na Pierwszą Komunie Świętą? Niezawodne menu!

Martyna
Styl życia
11.04.2023 18:16
Co podać na Pierwszą Komunie Świętą? Niezawodne menu!

Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim pierwsze komunie święte. Wiele osób z tej okazji urządza w domu przyjęcie dla najbliższej rodziny lub decyduje się na zaproszenie gości do restauracji. Jakie jedzenie przyszykować na ten szczególny dzień? Przedstawiamy, niezawodne menu na komunię. 

Tradycyjne menu 

Przyjęło się, że przyjęcie organizowane z okazji pierwszej komunii świętej składa się z obiadu (zupa i danie główne) oraz z deseru. Najlepiej sprawdzą się: 

  • Zupy: rosół, barszcz lub flaki 
  • Danie główne: kotlet devolay lub pierś kurczaka nadziewana warzywami, ziemniaki gotowane z koperkiem lub pieczone łódeczki oraz dodatek w formie surówki z buraków 
  • Deser: ciasto np. drożdżowe z owocami, sernik, przekładane z galaretką oraz tort 

Dodatkowo można przygotować zimne przekąski takie jak: tradycyjny talerz z wędlinami, grzybki marynowane, papryka, ogórki, sałatka warzywna 

Ile kosztuje catering? 

Okazuje się, że ceny za catering komunijny są stosunkowo podobne do kosztów produktów, z których samodzielnie musielibyśmy przygotować dania na pierwszą komunie świętą. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z gotowych potraw.  

W 2023 roku za obiad + deser zapłacimy od 50-150 zł/osobę. Koszty różnią się w zależności od firmy cateringowej. Warto również pamiętać o tym, żeby zadbać o odpowiednie przechowanie jedzenia. Najlepszą opcją, jaką część firm oferuje jest dowóz jedzenia tego samego dnia prosto do domu lub lokalu, w którym organizowania jest komunia. 

Komunia w lokalu 

Dla części osób jedynym rozwiązaniem do organizacji komunii świętej jest wynajęcie sali, na której pomieszczą się wszyscy zaproszeni goście. Należy jednak pamiętać, że niektóre lokale zezwalają na wynajęcie pomieszczenia tylko w przypadku, jeżeli zdecydujemy się na menu oferowane przez właścicieli. 

Ceny w bieżącym roku będą zdecydowanie wyższe niż w poprzednich latach. W niektórych restauracjach za "talerzyk" trzeba zapłacić nawet 350 zł na osobę. Jednak większość lokali oferuje menu od 150 – 300 zł. 

Warto również pamiętać, że Pierwsza Komunia Święta odbywa się zwykle w parafialnym kościele i to tutaj przyjeżdżają wszyscy goście. Dlatego przy wyborze lokalu warto zadbać o lokalizację miejsca. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną