Wesele z dzieckiem?! Zanim podejmiesz decyzję przeanalizuj te ważne kwestie!

Martyna P.
Rodzicielstwo
03.04.2023 11:31
Wesele z dzieckiem?! Zanim podejmiesz decyzję przeanalizuj te ważne kwestie!

Wiele osób zastanawia się, czy zabranie dziecka na wesele jest dobrym pomysłem. Warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pozwolą na komfortowe przeżycie tego dnia. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, ale podpowiemy, czym kierować się podczas podjęcia właściwej decyzji.

Animacje, sala zabaw dla dzieci

Warto rozeznać się, czy na uroczystości pojawią się inne maluchy oraz czy zostanie im zorganizowany czas. Niektóre rodziny decydują się na wynajęcie animatorów. Bywa także, że przy sali weselnej jest sala zabaw. Jest to zapewne dużym atutem.

Uwzględnij wiek dziecka!

Dzień wesela powinien być komfortowy zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Należy zapewnić dziecku odpowiednie warunki w uwzględnieniem jego wieku.

  • Wesele z niemowlakiem

Jeśli na uroczystość wybieramy się z niemowlakiem należy zorganizować mu spokojne, komfortowe warunki. W budynku powinno być pomieszczenie, w którym będzie można spokojnie nakarmić i przewinąć maluszka. Aby nie przebodźcować dziecka warto zapewnić mu sen i odpoczynek w cichym miejscu- z dala od głośnej muzyki i rozmów. Gdy położymy niemowlaka w hotelowym pokoju (jeśli jest taka możliwość) możemy zmieniać się i czuwać nad nim naprzemiennie z zaufanymi osobami.

Dodatkowym atutem będzie wyjście na ogród i zaciszne miejsce, w którym można pospacerować z maluchem  wózku.

  • Wesele z przedszkolakiem

Jeśli chcemy wybrać się na wesele z przedszkolakiem musimy liczyć się z tym, że o konkretnej godzinie trzeba będzie położyć maluszka spać i przy nim czuwać w hotelowym pokoju (jeśli pokoje zostały wynajęte).

Jeśli na imprezie nie ma możliwości noclegu, trzeba będzie wrócić z dzieckiem do domu i połoźyć go spać.

Możemy także zabrać maluszka na kilka godzin zabawy, a później zawieźć go do domu i zostawić pod opieką rodziny, zaufanej osoby, czy opiekunki.

  • Wesele a dziecko w wieku szkolnym

Rozważając zabranie dziecka w wieku szkolnym na wesele warto rozważyć, czy na przyjęciu pojawią się rówieśnicy. Można zapytać organizatorów o animacje i atrakcje dla najmłodszych. Pomogą one zająć im czas, a rodzicom dadzą trochę swobody do zabawy.

Zdjęcie Wesele z dzieckiem?! Zanim podejmiesz decyzję przeanalizuj te ważne kwestie! #1

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa!

Gdy zabieramy dziecko na wesele musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas przyjęcia serwowanych jest sporo gorących posiłków, jest dużo szklanych naczyń.

Niebezpieczeństwem mogą być także tańczący goście, którzy mogą przypadkowo potracić maluszka.

Ważne jest także, aby nie spuszczać dziecka z oczu, jeśli restauracja ma wyjście prosto na ruchliwą ulicę, a drzwi pozostają otwarte.

Zabranie dziecka na wesele lub pozostawienie go w domu jest indywidualną kwestią. Oczywiście należy kierować się komfortem maluszka i swoim. Warto przeanalizować powyższe kwestie i podjąć właściwą decyzje. Pamiętajmy, że dzień wesela powinien być radosny i beztroski.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną