Jak zrealizować przelew w weekend? 8 sposobów, aby zrealizować przelew

Justyna
Newsy
13.01.2023 14:46
Jak zrealizować przelew w weekend? 8 sposobów, aby zrealizować przelew

Choć żyjemy w czasach powszechnej cyfryzacji, to realizacja przelewu w weekend, wciąż stanowi niemały problem. Poznaj sprawdzone sposoby na jego rozwiązanie i natychmiastowe dostarczenie pieniędzy.

Szybki przelew w weekend

Poniżej prezentujemy sposoby, które gwarantują zaksięgowanie środków u odbiorcy nawet w sobotę czy w niedzielę.

Przelew w ramach tego samego banku

Najprostszym sposobem jest zlecenie przelewu do osoby posiadającej konto w tym samym banku. Taki przelew zostanie zrealizowany natychmiast, zarówno w weekend, w dniu świątecznym, jak i w środku nocy.

Przelew ekspresowy

Przelew ekspresowy (natychmiastowy) to sposób, z którym wiążą się dodatkowe koszty. Stawkę opłaty za ten typ przelewu każdy bank ustala indywidualnie. W większości przypadków wynosi ona kilka złotych lub jest ustalana w zależności od wartości przelewu.

BlueCash

Usługa BlueCash umożliwia zlecenie i zaksięgowanie przelewu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w czasie 15 sekund. Jeśli nasz bank obsługuje tę usługę, w serwisie transakcyjnym pojawi się opcja wyboru BlueCash. Opłata jednorazowa wynosi 5 zł.

BLIK – przelew na numer telefonu

BLIK, czyli polski system płatności mobilnych, pozwala na zrealizowanie transakcji w ciągu chwili, w dodatku bezpłatnie. Zadziała jedna tylko wtedy, gdy zarówno bank nadawcy, jak i odbiorcy, oferują tę funkcję.

Czeki BLIK

Czeki BLIK to mało znana usługa, która polega na wygenerowaniu jednorazowego czeku w formie kodu. Odbiorca do zrealizowania czeku potrzebuje numeru telefonu nadawcy oraz hasła. Natomiast pieniądze można odebrać w bankomacie.

PayPal

W przypadku tej usługi, warunkiem skorzystania z szybkiego przelewu jest to, że zarówno nadawca, jak i odbiorca, mają konto PayPal.  Do zlecenia przelewu potrzebujemy tylko środków na koncie PayPal (lub powiązanym z nim koncie bankowym/karcie płatniczej) oraz adresu e-mail odbiorcy.

Revolut

W przypadku Revoluta bardzo dobrze sprawdza się opcja zasilenia konta podłączoną do niego kartą płatniczą. Jeśli chcemy przelać środki komuś, komu ufamy, to wystarczy udostępnić tej osobie dane swojej karty płatniczej wraz z kodem CVV. Karta zostanie podpięta do konta Revolut, którego posiadacz będzie mógł zasilić swoje konto uzgodnioną kwotą.

Przekaz bankomatowy

Na koniec sposób bardziej tradycyjny, który można polecić osobom potrzebującym pilnego wsparcia gotówką. Można z niego skorzystać z bankomatach sieci Euronet.  Wystarczy w bankomacie wybrać opcję przekazu, a następnie postępować zgodnie z jego instrukcjami. Na koniec maszyna wyda potwierdzenie przekazu z numerem, którymi udostępniamy odbiorcy pieniędzy.

Korzystaliście z któregoś ze sposobów na zrobienie przelewu w weekend?

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną