IKEA wycofuje popularne krzesło! Ryzyko upadku i odniesienia obrażeń.

Martyna
Newsy
12.01.2023 15:12
IKEA wycofuje popularne krzesło! Ryzyko upadku i odniesienia obrażeń.

Popularna sieć sklepów z meblami IKEA rozwija się coraz prężniej w naszym kraju. Jednak w wyniku badań jednego z produktów specjaliści nakazali natychmiastowe wycofanie go z obiegu handlowego. Wyjaśniamy szczegóły.

Sieć sklepów

IKEA jest jedną z najpopularniejszych sieci sklepów oraz produkcji mebli na całym świecie. Firma została założona w Szwecji przez Ingvara Kamprada w 1943 r. To właśnie od inicjałów pomysłodawcy powstała nazwa sklepów. Jest ona skrótem od wyrazów: Ingvar, Kamprad, Elmataryd oraz Agunnaryd. Na całym świecie istnieje już ponad 350 sklepów w 29 krajach. Natomiast w naszym kraju jest ich 12.

Wiele Polaków chętnie robi zakupy w tym sklepie. Potwierdzają to statystyki udostępnione na oficjalnej stronie IKEA

W minionym roku finansowym blisko 22,5 mln osób odwiedziło 12 sklepów IKEA w 10 polskich miastach, w tym najnowszą lokalizację firmy w Szczecinie. Ponadto, na stronie IKEA.pl odnotowano ponad 163 mln wizyt.” – ikea.com

Ponadto firma prowadzi sklep internetowy, który pozwala na dokonywanie zakupów za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji. Z danych wynika, że:

34,94 % użytkowników aplikacji decyduje się na zakupy w IKEA. Drugie miejsce, również niezmiennie, zajmuje Castorama (23,43%), która z roku na rok rośnie w siłę. Podium w tej kategorii zamyka natomiast sieć Leroy Merlin (17,87%)” – dlahandlu.pl

Wycofany produkt

Firma zwraca się do wszystkich klientów, którzy kupili krzesło obrotowe ODGER w kolorze antracytowym. IKEA poinformowała, że używanie krzesła stwarza ryzyko pęknięcia podstawy, a to z kolei może doprowadzić do wypadku. Produkt posiada oznaczenia o numerze produkcji 2221. Można go znaleźć pod siedziskiem.

Klienci, którzy zakupili krzesło obrotowe nie muszą się martwić. Jeżeli produkt zostanie zwrócony do sklepu to osoba otrzyma całkowity zwrot kosztów. Warto podkreślić, że paragon nie jest wymagany.

Zdjęcie IKEA wycofuje popularne krzesło! #1
https://www.ikea.com/pl/pl/newsroom/range-news/ikea-wycofuje-z-rynku-krzeslo-obrotowe-odger-w-kolorze-antracytowym-ze-wzgledu-na-ryzyko-upadku-i-odniesienia-obrazen-pubf943db40

Bezpieczeństwo

Firma podkreśla, że najważniejsze dla nich jest bezpieczeństwo klientów. Co więcej przeprowadza ona testy bezpieczeństwa, które zgodnie z obowiązującymi przepisami wykażą, czy produkt będzie nadawał się do użytku.

Sklep przeprasza oraz podkreśla, że można się z nim skontaktować w tej sprawie za pośrednictwem telefonu bądź maila.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną