Trzech Króli - do kiedy zrobimy zakupy? Które sklepy będą otwarte?

Agnieszka
Newsy
05.01.2023 11:42
Trzech Króli - do kiedy zrobimy zakupy? Które sklepy będą otwarte?

 

Już w piątek 6 stycznia wypada święto Trzech Króli. Oznacza to, że większość sklepów będzie zamknięta i nie będziemy mieć możliwości zrobienia większych zakupów. Warto więc sprawdzić, do której sklepy będą czynne dzień wcześniej - w czwartek 5 stycznia.

Trzech Króli - jakie sklepy mogą być otwarte?

W piątek 6 stycznia święto Trzech Króli, czyli Objawienie Pańskie. Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele i święta, większość sklepów będzie w tym dniu zamknięta. Istnieje jednak kilka wyjątków od tej reguły.

W święto Trzech Króli zakupy będzie mogli zrobić między innymi w kwiaciarniach, na pocztach, w kawiarniach, w sklepach z prasą, w cukierniach, lodziarniach i na stacjach paliw.

Oprócz tego, w niedziele i święta otwarte mogą być także sklepy, w których handel jest prowadzony osobiście przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, który pracuje we własnym imieniu i na własny rachunek.

Żabka i Carrefour Express

O tym, czy i w ogóle dana Żabka lub Carrefour Express będzie otwarta w piątek zadecyduje bezpośrednio właściciel.

 "W tym dniu obowiązują te same zasady działalności, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach (...)" - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez biuro prasowe Żabka Polska do redakcji TVN 24.

Czwartek 5 stycznia - do której zrobimy zakupy?

Pomimo tego, że najpotrzebniejsze rzeczy kupimy w Żabce, nie mamy pewności, czy akurat ta koło nas będzie otwarta 6 stycznia. W większe zakupy na weekend warto się więc zaopatrzyć dzień wcześniej - w czwartek 5 stycznia.

Do której będą otwarte poszczególne supermarkety w czwartek?

Biedronka 

W czwartek większość sklepów Biedronka będzie otwartych do 23:00, a nawet do 23:30. Pozostałe placówki będą czynne do 22:00.

Lidl

W zależności od lokalizacji sklepu, Lidl będzie czynny do 22:00 lub do 23:00.

Kaufland

Standardowo sklepy Kaufland otwarte są do 22:00. W niektórych miastach są jednak sklepy, które są czynne do 23:00. 

Carrefour - do 22:00.

Auchan - do 22:00.

Aldi - do 22:00.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną