Upominek dla kuriera w paczkomacie? Zdania sią podzielone

Agnieszka
Styl życia
30.11.2022 13:28
Upominek dla kuriera w paczkomacie? Zdania sią podzielone

 

Przedświąteczna zakupowa gorączka, jeśli jeszcze nie trwa, to rozpocznie się już w ciągu najbliższych dni. Do świąt Bożego Narodzenia zostało bowiem już niewiele ponad 3 tygodnie. W związku z tym nadchodzi okres prawdziwego urwania głowy dla kurierów. Z tego powodu klienci postanowili nieco umilić im czas spędzony w pracy, a ich pomysł stał się wielkim trendem na Tik Toku i zainspirował kolejne rzesze ludzi do tego samego.

Zakupowy zawrót głowy przed świętami

Okres przedświąteczny to ręce pełne roboty dla kurierów, dostawców i Poczty Polskiej. Jest to bowiem okres, w którym większość z nas kupuje prezenty. W dobie Internetu coraz rzadziej udajemy się do sklepów stacjonarnych. Woli robić zakupy przez Internet, co wiąże się z koniecznością dowiezienia do nas paczki. 

Często także kupujemy rzeczy od osób, które muszą nam je wysłać na przykład za pomocą paczkomatów InPostu.

W sieci pojawił się więc trend, który szybko zdobył popularność na Tik Toku, Instagramie i Facebooku.

W paczkomacie oprócz paczki…upominek dla kuriera!

Wśród polskich internautów pojawił się trend umieszczania w paczkomacie nie tylko paczki, ale także niewielkiego upominku dla kuriera odbierającego przesyłkę. Internauci nagrywają moment umieszczania paczki w paczkomacie z dodatkowym podarunkiem dla kuriera i oznaczają wideo hasztagiem #dlakuriera.

Zazwyczaj są to małe prezenty, takie jak tabliczka czekolady, paczka cukierków, napój. Do prezentu dodawany jest także liścik z podziękowaniami za pracę kurierów lub inna wiadomość. 

 

Przeciwnicy tego trendu zabrali głos

Pomimo tego, że w sieci większość osób zdecydowanie popiera taki trend, znalazły się też osoby, które mają przeciwne argumenty.

Zwracają oni uwagę na fakt, że jeśli już chcemy nagrodzić kuriera, to lepiej zostawić mu napiwek w postaci gotówki, który zdecydowanie bardziej mu się przyda niż nietrafione słodycze czy napoje. Dodają też, że kurier może przecież zwyczajnie bać się zjedzenia czegoś, czego źródła pochodzenia nie zna. 

Okazuje się jednak, że zdecydowana większość kurierów pozytywnie odbiera tak miły gest, jakim jest znalezienie upominku w paczkomacie. Czują się wtedy zauważeni, a ich praca bardziej doceniona. 

Każdy więc sam powinien zdecydować, czy chce podarować kurierowy napiwek w postaci gotówki, niewielki upominek, lub całkiem zrezygnować z tego trendu. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną