10 oznak, że jesteście jak małżeństwo tylko bez ślubu!

Martyna
Styl życia
24.11.2022 21:04
10 oznak, że jesteście jak małżeństwo tylko bez ślubu!

Miłość ma to do siebie, że działa tylko wtedy, gdy dwie osoby dbają o wzajemną relację. Jest to swego rodzaju inwestycja, o którą trzeba regularnie dbać. Przedstawiamy 10 zasad, które pozwolą zbliżyć się parom. Są one niezastąpione, a ich stosowanie zapewni długi i trwały związek. Jeśli je stosujecie to znaczy, że jesteście jak małżeństwo, ale bez ślubu!  

1.Lubicie siebie nawzajem

“A ja cię lubię, aż za bardzo przez co myślę już o ślubie...” słowa refrenu z piosenki Sanah są bardzo trafne. Eksperci uważają, że związki stworzone z przyjaźni to recepta na długotrwały piękny związek. Z biegiem czasu nie wrócimy do motyli w brzuchu z dnia pierwszej randki, ale pary mogą przejść razem przez życie jako najlepsi przyjaciele. To właśnie jest największa siła tzw. stalowych par. 

2.Codzienna czułość

Drobne gesty np. pocałunki w ciągu dnia, przytulanie czy wyznanie miłości bez okazji są sposobem na zakomunikowaniu parterowi/partnerce, że jest dla drugiej osoby ważna. Dbanie o swoje potrzeby i codzienny kontakt fizyczny buduje miłosne napięcie. 

3.Bliskość w sypialni

Nie chodzi tutaj wyłącznie o seks. Ważne, aby przed snem spędzać razem czas, a nie zniknąć wieczorem z telefonem w dłoni w innym pokoju. Istotą związku jest umiejętność poczucia komfortu w pobliżu ukochanej osoby.  

4. Wsparcie na każdym kroku

Wspólne świętowanie sukcesów partnera pokazuje, że zależy nam na szczęściu drugiej osoby. Nie muszą to być ogromne sukcesy np. awans zawodowy. Wystarczy, że poradził sobie z trudnym dla niego zadaniem. Z pewnością komunikowanie ukochanej osobie, że jest się z niego/ niej dumnym doda skrzydeł. 

5.Gracie w jednej drużynie

Często w przypadku kłótni wiele osób czuję potrzebę omówienia zachowania partnera przy znajomych. Jednak doświadczenie pokazuję, że plotkowanie lub zdradzanie sekretów ukochanej osoby nie prowadzi do niczego dobrego. Zgrane pary wiedzą, że wszystkie problemy konsultują między sobą i nie wciągają w to osób trzecich. 

6.Potraficie przyznać się do błędu

Osoby, które nie boją się mówić “przepraszam” są już na wygranej pozycji. Ważne, aby każdy konflikt od razu wyjaśniać i wspólnie szukać rozwiązania. 

7.Macie wspólne rytuały

Nawet w przypadku długiego stażu związkowego trzeba się o siebie starać, dlatego eksperci polecają aby często organizować wspólne wyjścia.

8.Potraficie rozmawiać o uczuciach

Nikt nie potrafi czytać w myślach, dlatego bardzo ważna jest komunikacja w związku. Najlepiej pytać wprost o to jak się partner czuje i uniknąć tworzenia scenariuszy, które często nie mają pokrycia w rzeczywistości.

9.Uważnie słuchacie

“Stalowe pary” często podkreślają, że ważne jest, aby słuchać swojego partnera. Gdy partnerzy skupiają się na sobie nawzajem, lepiej się dogadują. 

10.Intymność

Więź intymna wykracza poza seks. Partnerzy są ze sobą blisko w każdym aspekcie. Dzielą się sekretami, marzeniami oraz obawami. Szczere rozmowy umacniają zaufanie. 

 

Z pewnością pary, które będą stosować się do tych 10 rad mogą liczyć na poprawę relacji w swoim związku.  

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną