Turystyka wojenna? Ukraińskie firmy oferują wycieczkami na front.

Katarzyna
Newsy
01.06.2022 9:10
Turystyka wojenna? Ukraińskie firmy oferują wycieczkami na front.

W związku z trwającą wojną na Ukrainie tamtejsze firmy zachęcają do wycieczek w rejony objęte konfliktem zbrojnym.

Czas wakacji

Wakacje dla wielu kojarzą się z wypoczynkiem, opalaniem się czy zwiedzaniem ciekawych miejsc. Niektórzy wolą bardziej aktywne spędzanie czasu i wybierają się w góry lub na piesze wycieczki. Ukraińskie firmy oferują natomiast wycieczkę na front i zwiedzanie terenów objętych wojną.

Konflikt zbrojny na Ukrainie

Jako że Ukraina zmaga się obecnie z konfliktem zbrojnym z Rosją, to zamarło w tym kraju wiele branż, a wśród nich również ta turystyczna. Turyści nie chcą już zwiedzać tego pięknego kraju, ponieważ trwa z nim wojna. W czasie gdy państwo walczy o zwycięstwo, a cywile o przetrwanie, to niektóre ukraińskie firmy oferują wycieczki do miejsc zniszczonych przez wojnę.

Zdjęcie Wycieczki na front? Tak, to oferta ukraińskich firm! #1

Wycieczki do Kijowa czy Buczy

Firmy, które oferują wycieczki na Ukrainę, mają w swojej ofercie weekendową wycieczkę do Kijowa czy „zwiedzanie” Buczy. Osoby, które na własne oczy chcą zobaczyć wojenne zniszczenia, powinny się „śpieszyć”, ponieważ za niedługo rosyjskie czołgi trawią na złom. Jak na razie jest bardzo mało chętnych do zwiedzania miejsc, gdzie toczą się konflikty zbrojne, jednak bardzo możliwe, że z biegiem czasu znajdzie się na świecie więcej takich osób. Firmy zachęcają turystów do tego rodzaju wycieczek, ponieważ mogą oni wtedy na własne oczy zobaczyć historię, które pisze się na naszych oczach.

Maksymalne środki bezpieczeństwa 

Firma oferuje wycieczki do Kijowa, Buczy czy Czernikowa, przez które przeszły fronty walk. Organizator zapewnia, że grupy turystów są niewielkie, bo czteroosobowe oraz mogą one liczyć na maksymalne dostępne środki bezpieczeństwa, które zaaprobowaliby ambasadorowie obywateli danego kraju. Przychód z wycieczek ma w 20% zostać przeznaczony na pomoc Ukrainie w walce.

Zdjęcie Wycieczki na front? Tak, to oferta ukraińskich firm! #2

Wycieczki podczas wojny

Okazuje się, że pomysł z odwiedzaniem miejsc powojennych nie został wymyślony przez Ukrainę. Do takich ofert turystycznych dochodziło podczas każdego większego konfliktu wojennego. Na taką wycieczkę można się było wybrać m.in. do Bagdadu w Iraku czy do Syrii w Izraelu, gdzie również toczyła się wojna.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną