Prosty trik na chwasty! Zastosuj go, a nie będą rosnąć!

Katarzyna
Ogród
03.05.2022 19:10
Prosty trik na chwasty! Zastosuj go, a nie będą rosnąć!

Mało kto lubi plewić ogródek. Jest jednak na to prosty sposób, który pozwoli pozbyć się chwastów!

Wiosenne prace w ogródku 

Kalendarzowa wiosna już nadeszła a wraz z nią ciepłe dni i wiosenne deszcze. Warto więc zająć się ogródkiem i posadzić w nim trochę warzyw i owoców. Wiosna to również dobry czas na sadzenie kwiatów w ogródku czy w doniczkach na balkonie. Piękne wyplewiony ogródek i czyste grządki cieszą oko i wyglądają schludnie. Niestety wraz z roślinami rosną też chwasty.

Chwasty 

Ciepłe dni i wiosenne deszcze powodują, że na grządkach zaczynają pojawiać się chwasty, które trzeba wyrwać, aby warzywa i owoce mogły rosnąć. Niestety w żyznej ziemi rosną zarówno nowo posadzone roślinki jak i chwasty. Jest na to jednak prosty sposób, który pozwoli pozbyć się chwastów i czas na plewienie grządek przeznaczyć na przyjemności. Nie potrzeba wydawać na niego pieniędzy, a jego zastosowanie jest bardzo proste. 

Zdjęcie Prosty trik na chwasty! Zastosuj go, a nie będą rosnąć! #1

Ściółkowanie

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się chwastów jest ściółkowanie. Przeważnie robi je za pomocą słomy lub kory, którymi dokładnie obkłada się zasadzone rośliny. Jednak później ich kompostowanie nie jest już tak wygodne. Można do tego użyć również agrowłókninę, w której wystarczy wyciąć otwory na zasadzone rośliny. Ściółkowanie ma wiele plusów, jednak mało kto przechodzi od teorii do praktyki. Korę lub słomę można jednak zastąpić kartonem, który również ograniczy występowanie chwastów na grządkach.

Ściółkowanie przy pomocy kartonu 

Nie każdy karton nada się jednak do położenia go na ziemi. Musi on być bezpieczny, przepuszczać wodę oraz nie może uwalniać do podłoża szkodliwych substancji. Tektura nie może również być kolorowa oraz powleczona folią lub chemicznymi warstwami ochronnymi. Najlepiej do ściółkowania wykorzystać szarą zwykłą tekturę, która nie ma folii lub innych sztucznych dodatków. Kartony wystarczy starannie rozłożyć wokół uprawionych roślin. W kontakcie z wodą i glebą po pewnym czasie karton sam się zdegraduje, a więc nie trzeba będzie samemu go wyrzucać. Jest więc to bardzo prosty i przy okazji ekologiczny sposób na pozbycie się chwastów z grządek i doniczek. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną