TVP World: nowy kanał Telewizji Polskiej. Gdzie go oglądać?

Lifestyle

Nov. 18, 2021, 3:59 p.m.

TVP World: nowy kanał Telewizji Polskiej. Gdzie go oglądać?

TVP Info od dłuższego czasu planował wprowadzenie na antenę nowego programu TVP World. Premiera zapowiadana była na styczeń 2022. Data uległa jednak zmianie. TVP wydało komunikat w tej sprawie.

 

Zdjęcie Czas przeciwstawić się wojnie informacyjnej! - Dziś ruszyła emisja kanału TVP World. #1
źródło: Twitter

Nagła zmiana data premiery

Przesłanki o szybszej emisji programu pojawiały się kilka dni temu w „Wiadomościach” TVP. Okazuje się, że przyśpieszenie premiery ma związek z obecną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej:

Polska telewizja publiczna czuje się odpowiedzialna za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału” – mówił Jacek Kurski – prezes TVP.

 

Założeniem programu ma być relacja bieżących wydarzeń związanych z migrantami. Stacja TVP uważa, że panuje dezinformacja i należy przeciwstawić się wojnie informacyjnej. Zadaniem programu ma być rzetelne relacjonowanie wydarzeń:

„Polska musi się temu przeciwstawić. Polska telewizja publiczna czuje się za to odpowiedzialna, za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie anglojęzycznego kanału, który będzie pokazywał prawdę o tym, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej” – komentował sprawę Jacek Kurski- prezes TVP.

 

 

TVP World

Anglojęzyczny program informacyjny dostępny jest już dla widzów na całym świecie. Wystartował 18 listopada, po godzinie 8:00.

Emisja odbywać się będzie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Jak informował portal wirtualnemedia.pl, kanał powstał na bazie internetowej redakcji Poland In.

Poza bieżącymi relacjami dotyczących sytuacji na granicy polsko-białoruskiej obejrzeć można będzie rozmowy z ekspertami oraz publicystykę.

Kanał dostępny jest dla widzów poprzez stronę internetową TVPWORLD.com oraz kanał w serwisie YouTube.

Program można również oglądać za pomocą telewizji satelitarnej (satelity Astra 19,2E dla mieszkańców Europy Zachodniej i platformy Dish Network w USA) oraz anteny TVP Info ( dla widzów innych stref czasowych, np. dla USA). Na kanale TVP Info program emitowany będzie od 1:00 do 5:00 w nocy.

Na kanale emitowane są regularnie odcinki serwisu informacyjnego o nazwie „Raport z granicy”. Emisja odbywa się w pięciu językach: polskim, angielskim, francuskim, rosyjskim oraz arabskim.

„W naszych czasach informacja jest bronią, jesteśmy atakowani informacją i naszą odpowiedzią powinna być informacja: rzetelna, profesjonalna, dobrze zrobiona, ze wspaniałymi prowadzącymi, ze świetną redakcją, w pięknej oprawie graficznej” – tak o programie TVP World mówi wiceprezes TVP - Mateusz Matyszkowicz.