Alec Baldwin postrzelił dwie osoby na planie filmowym. Kobieta zmarła

Agnieszka

Newsy

22.10.2021 10:23

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby na planie filmowym. Kobieta zmarła

Na planie filmu “Rust”, w którym Alec Baldwin gra główną rolę doszło do strasznego wypadku. Aktor postrzelił bowiem dwie osoby. Jedna z nich, 42-letnia kobieta z Ukrainy niestety zmarła.

Alec Baldwin jest producentem a zaraz aktorem w kręconym obecnie filmie “Rust”. Jest to western kręcony na ranchu Bonanza Creek w Nowym Meksyku, gdzie często kręci się tego typu ujęcia.

Niestety, podczas kręcenia jednej ze scen, w której broń-atrapę trzymał Baldwin, doszło do postrzelenia dwóch osób. Mowa o reżyserze filmu - Joelu Souzie oraz o autorce zdjęć Halynie Hutchins. Kobieta niestety zmarła, pomimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala. Natomiast stań reżysera jest krytyczny. 

Policja rozpoczęła już śledztwo. Na początku chcą ustalić, jaki rodzaj amunicji znajdował się w broni będącej rekwizytem na planie. Nikt jak do tej pory nie został jednak zatrzymany i nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. 

Alec Baldwin i inni członkowie ekipy filmowej złożyli już jednak wyjaśnienia. Wszyscy zapewniają, że wstrząśnięci tą tragedią i będą współpracować z policją, aby jak najszybciej ustalić wszystkie okoliczności tego wypadku. 

Zdjęcie Alec Baldwin postrzelił dwie osoby na planie filmowym. Kobieta zmarła #1
Źródło: Twitter

Postrzelona Halyna Hutchins nie żyje

Halyna Hutchins pochodziła z Ukrainy. Miała 42 lata. Skończyła studia dziennikarskie w Kijowie i szkołę filmową w Los Angeles. Na planie filmu “Rust” pracowała jako dyrektor zdjęciowy. 

Kim jest Alec Baldwin?

Alec Baldwin to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Większość z nas kojarzy go zapewne z takich filmów jak “Infiltracja”, “To skomplikowane”, “Norymberga”, czy “Tramwaj zwany pożądaniem”. 

O czym opowiada film “Rust”?

W filmie “Rust” niektórzy mogliby doszukać się tragicznego zbiegu okoliczności z wydarzeniami podczas kręcenia scen. Okazuje się bowiem, że film opowiada mężczyźnie, którego 13-letni wnuk oskarżony jest o przypadkowe spowodowanie śmierci. Chłopiec następnie skazany jest na śmierć, jednak z pomocą dziadka udaje mu się uciec.

Zdjęcie Alec Baldwin postrzelił dwie osoby na planie filmowym. Kobieta zmarła #2
Źródło: New York Times