Leczenie raka bez chemioterapii? To możliwe!

Patrycja

Zdrowie

21.10.2021 13:18

Leczenie raka bez chemioterapii? To możliwe!

Zazwyczaj leczenie raka obejmuje kompleksowe działania onkologiczne. To połączenie chemioterapii, radioterapii, a często też operacyjne usunięcie zmiany. Jednak w ostatnich latach coraz więcej pacjentów ma szansę na alternatywne opcje leczenia raka. Nowe metody bez skutków ubocznych? To możliwe!

Zdjęcie Leczenie raka bez chemioterapii? To możliwe! #1

Chemioterapia przy leczeniu raka

Do tej pory leczenie raka polegało głównie na stosowaniu chemioterapii, czyli leków cytostatycznych, które niszczą komórki nowotworowe. Nie jest ona idealnym rozwiązaniem w leczeniu raka, ponieważ niszczy komórki nowotworowe, ale równocześnie bardzo osłabia organizm. Powoduje wiele skutków ubocznych!

Skutki uboczne chemioterapii

Podczas leczenia cytostatykami, poza komórkami rakowymi, niszczone są komórki szpiku kostnego, układu rozrodczego, pokarmowego oraz komórki mieszków włosowych. Chorzy często tracą apetyt, występują u nich problemy z dziąsłami, nudności, uporczywe wymioty i biegunki. Są osłabieni i pozbawieni energii. Ta forma leczenia bardzo osłabia organizm chorego i powoduje wiele uciążliwych skutków ubocznych.

Nowe metody leczenia raka bez skutków ubocznych? To możliwe!

W ostatnich latach na rynku zaczynają pojawiać się korzystniejsze opcje leczenia raka. Te metody polegają na stosowaniu leków niszczących nowotwór przez atakowanie konkretnych białek na powierzchni guza. Nie niosą ze sobą takich skutków ubocznych jak chemioterapia.

Nowe metody są bardzo skuteczne

Badania potwierdzają, że nowe metody leczenia raka są bardzo skuteczne. Już od 20 lat stosowana jest herceptyna, czyli pierwszy lek, przeznaczony dla konkretnych białek na powierzchni guza raka piersi. Natomiast obecnie na rynku dostępnych jest już 14 nowych leków ukierunkowanych na raka piersi i 3 leki dla osób z rakiem płuc.

Zdjęcie Leczenie raka bez chemioterapii? To możliwe! #2

To dobra wiadomość dla pacjentów onkologicznych!

Wprowadzenie nowych leków dla kobiet z rakiem piersi i osób z rakiem płuc, to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów!

Badania wskazują, że nowe leki są skuteczne. Statystyki wskazują, że pięcioletni wskaźnik przeżycia dla pacjentów z zaawansowanym rakiem płuc, wynosi 30%. Z kolei wskaźnik przeżycia dla kobiet z przerzutowym rakiem piersi, wzrósł z 20 miesięcy na początku lat 90. do około 57 miesięcy aktualnie.