Mity związane z odżywianiem

Patrycja
Dieta i żywienie
07.10.2021 21:59
Mity związane z odżywianiem

Rozwiewamy wątpliwości i obalamy popularne mity związane z odżywianiem!

Zdjęcie Mity związane z odżywianiem #1

Najczęstsze mity związane z odżywianiem

Jeśli będę pomijać posiłki to schudnę

To mit! Najgorsze co możesz zrobić to pomijanie posiłków lub nieregularne jedzenie. Nie trzymanie się stałych pór jedzenia, zapominanie o śniadaniu lub jedzenie kolacji tuż przed pójściem spać to poważne błędy. Z tego powodu w Twojej krwi dochodzi do gwałtownych wahań poziomu glukozy, co sprawia, że wciąż jesteś głodna, a Twój apetyt wydaje się nienasycony. W ten sposób wcale nie schudniesz!

Schudnę, jeśli będę się głodzić

To kolejny mit, w który wierzy wiele osób. Diety cud, które są zbyt restrykcyjne, za mało kaloryczne i zupełnie niedopasowane do Twojego stylu życia, wcale nie pomogą Ci schudnąć. Detoks lub post raz na jakiś czas i powrót do starych nawyków żywieniowych to błędne koło. Mimo że zrzucisz parę kilogramów, to i tak bardzo szybko ponownie przybierzesz na wadze

Mało piję, więc pozbywam się obrzęków

Jeśli nie nawadniasz się odpowiednio to prowadzi do zaburzenia funkcjonowanie całego organizmu. Picie niewystarczającej ilości płynów jest szkodliwe dla zdrowia! Gdy za mało pijesz, Twoje ciało zaczyna magazynować wodę w tkankach, stąd pojawiają się obrzęki i opuchlizna. Każdego dnia powinnaś wypijać co najmniej 1,5-2 litra płynów dziennie. Sięgaj po mineralną lub źródlaną wodę, zieloną herbatę, ziołowe napary i zdrowe owocowo- warzywne koktajle.

Zdjęcie Mity związane z odżywianiem #2

Z diety należy pozbyć się tłuszczu

To mit! Tłuszcze są niezbędnymi składnikami odżywczymi, a część z nich wręcz pomaga nam schudnąć. Są konieczne do prawidłowego funkcjonowania mózgu, wspierają także odporność. Wybieraj te wartościowe, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe, znajdujące się w produktach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego (oliwa z oliwek, orzechy, awokado, ryby morskie, jajka). Szkodliwe dla naszego organizmu są tłuszcze nasycone, które znajdują się w wysoko przetworzonej żywności i fast foodach. Ich lepiej unikaj!

Gluten szkodzi zdrowiu

To mit, nie dzieje się tak w każdym przypadku! Jeśli lekarz zalecił Ci wyłączyć z diety gluten, zastosuj się do jego wskazówek. W innym przypadku dieta eliminacyjna może Ci zaszkodzić. Może powodować niedobory witamin b1 i B2, błonnika i kwasu foliowego.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną