Czekają nas rekordowe ceny paliwa!

Patrycja

Newsy

23.09.2021 20:08

Czekają nas rekordowe ceny paliwa!

Przed nami trudny czas. Polaków czeka wiele podwyżek opłat, wzrost cen żywności, a także znacznie droższe ceny paliwa! Już niedługo ceny będą wynosić ponad 6 złotych za litr!

Zdjęcie Czekają nas rekordowe ceny paliwa! #1

Trudny czas dla Polaków

Przed Polakami niezwykle trudny czas… Inflacja galopuje w zastraszającym tempie, szykują się podwyżki opłat, energii elektrycznej oraz gazu. Stale rosną ceny żywności i innych produktów w sklepach. To nie wszystko! Przed nami kolejny wzrost cen, tym razem paliwa. Nasze portfele boleśnie to odczują…

Zła wiadomość dla kierowców

Przede wszystkim nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców! W najbliższym czasie na pewno nie mogą spodziewać się spadku cen i taniego tankowania. Ceny paliwa niedługo będą wynosić ponad 6 złotych za litr!

Czekają nas rekordowe ceny paliwa!

Benzyna w ostatnim czasie jest coraz droższa, a już niedługo jej ceny przekroczą magiczną barierę. Kierowcy muszą przygotować się na to, że niebawem zapłacą ponad 6 złotych za litr!

Według analityków e-petrol.pl w najbliższych tygodniach ceny benzyny 95 mogą wynieść 5,85 zł, benzyny 98 od 5,94 do 6,05 zł, a oleju napędowego 5,61 zł za litr.

Na droższych stacjach kierowcy już niebawem zapłacą ponad 6 złotych za litr paliwa. Jednak nie potrwa to długo, ponieważ niebawem takie ceny spotkamy wszędzie…

Dlaczego jest tak drogo?

Ceny ropy na światowych rynkach rosną już od miesiąca, natomiast ceny paliw w Polsce dochodzą do historycznych rekordów z kwietnia 2012. Tak drogo nie było blisko od dekady! Analitycy BM Reflex uważają, że do końca roku sytuacja na pewno nie ulegnie zmianie, a ceny utrzymają się rekordowo wysokich poziomach.

Koronawirus a ceny paliwa

Wbrew przewidywaniom pandemia koronawirusa przestała ograniczać transport i wpływać na to, że ludzie przestali się przemieszczać. Nie tyle ograniczyli wyjazdy, ale coraz częściej podróżują: jeżdżą i latają. To wszystko wpływa na ceny paliw, które utrzymują się na wysokim poziomie w hurcie oraz na systematycznie drożejącą na rynkach ropę.