Domowe sposoby na uczulenie na twarzy

Patrycja
Zdrowie
28.06.2021 17:42
Domowe sposoby na uczulenie na twarzy

Na Twoje twarzy pojawiło się uczulenie? Swędzenie, pieczenie, przesuszona skóra, plamki lub zmiany w postaci grudek czy pęcherzyków? Nie lekceważ tych objawów. Zastosuj domowe metody, które pomogą Ci je złagodzić i przyniosą ukojenie.

Uczulenie- jak z nim walczyć?

Leczenie uczulenia na twarzy należy zacząć od obserwacji i eliminacji czynników, które mogą je wywoływać. Jeśli objawy są nasilone skontaktuj się z lekarzem, który wdroży odpowiednie leczenie. Taką kurację warto wspomóc domowymi metodami. Choć nie zastąpią leków, to pomogą złagodzić uporczywe objawy. Zmniejszą stany zapalne, przyniosą ukojenie i natychmiastową ulgę.

Domowe sposoby na uczulenie na twarzy

Okłady z herbaty rumiankowej

Zaparz rumianek, następnie wystudź torebki i przykładaj je do skóry, co chwilę zanurzając w naparze. Rumianek to roślina o wielu leczniczych właściwościach. Przeciwzapalne działanie rumianku porównywane jest z preparatami zawierającymi glikokortykosteroidy (hydrokortyzon). Okłady z rumianku przyspieszą gojenie się ran, zmniejszą obrzęki, mają działanie kojące i łagodzące.

Okłady z herbaty z szałwii

Ta lecznicza roślina pomoże złagodzić objawy uczulenia. Szałwia działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, koi i łagodzi skórę. W jej liściach znajdują się substancje o dobroczynnym działaniu na skórę. Zaparz szałwię, wystudź torebki i przykładaj je do skóry, co chwilę zanurzając w naparze.

Okłady z aloesu

Liść aloesu przetnij na pół i od strony miąższu przyłóż do skóry. Aloes łagodzi stan zapalny, zapobiegnie nadmiernemu przesuszaniu skóry i od razu przyniesie ukojenie. Lecznicze substancje zawarte w aloesie wnikają głęboko w skórę, odżywiają ją i regenerują.

Okłady z rozmoczonych płatków owsianych

Ugotuj garść płatków owsianych, wystudź je i powstałą w ten sposób papkę, nanieś na zmienione chorobowo miejsce. Płatki złagodzą podrażnienia i uporczywe swędzenie, zmniejszą stan zapalny i przywrócą koloryt skóry.

Maseczka z naturalnej glinki

Wybierz glinkę zieloną, która ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze oraz oczyszczające. Maseczka z naturalnej glinki złagodzi podrażnienia i zmniejszy stany zapalne.

Parówka z olejkiem herbacianym

Do miski z ciepłą wodą dodaj kilkanaście kropli olejku z drzewa herbacianego. Następnie nachyl się nad roztworem i przykryj głowę ręcznikiem. Zabieg powinien trwać 10- 15 minut. Olejek herbaciany ma silne właściwości antyseptyczne, dezynfekujące i oczyszczające. Działa antybakteryjnie i zmniejsza stany zapalne.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną