Dlaczego nie powinniśmy się codziennie malować?

Katarzyna

Uroda

17.08.2020 10:00

Dlaczego nie powinniśmy się codziennie malować?

Wykonywanie makijażu to dla niektórych kobiet tylko wytuszowanie rzęs a dla innych dodatkowo nałożenie podkładu, rozświetlacza i cienia do powiek. Makijaż uwydatnia nasze piękno i ukrywa niektóre niedoskonałości, dlatego dość często jest przez nas stosowany. Niektóre kobiety malują się tylko „od święta”, a inne codziennie. Makijaż ma wiele swoich odmian, jednak warto i w nim znać umiar, ponieważ jego nadmiar szkodzi naszej cerze i skórze. Poznajcie kilka negatywnych skutków codziennego stosowania makijażu.

Zdjęcie Dlaczego nie powinniśmy się codziennie malować? #1


Coraz głębsze zmarszczki

Dermatolodzy i kosmetolodzy alarmują, aby jeśli codziennie używamy make up, to przed snem koniecznie musimy go zmyć. Nie powinniśmy chodzić spać w makijażu, ponieważ wtedy wszelkie zanieczyszczenia dostają się do głębszych warstw skóry. To powoduje pogłębianie się zmarszczek, ponieważ niszczą się wtedy nasze pokłady kolagenu i elastyny. Bez tych składników skóra staje się bardziej wiotka i wysuszona.

Zdjęcie Dlaczego nie powinniśmy się codziennie malować? #2

Zatrzymanie odbudowy skóry

Codzienny makijaż powoduje, że nasz normalny cykl odbudowy skóry zostaje zaburzony. Pełny cykl trwa 28 dni, podczas których stare komórki skóry zostają zastąpione nowymi. Skóra się regeneruje i odbudowuje, a codzienny makijaż jej w tym przeszkadza. Cera jest wtedy wysuszona, słabo napięta i nie wygląda na zdrową.


Brak ochrony przeciwsłonecznej

Nie wszystkie kosmetyki zawierają w sobie filtr SPF, który chroni skórę pod słońcem. Ich brak powoduje, że nasza cera jest codziennie wystawiana na promienie słoneczne. Zbyt mocne nasłonecznienie cery może doprowadzić do przebarwień oraz szybszego starzenia się skóry.

Powstawanie wyprysków

Kosmetyki, których używamy, są wcześniej badane pod względem wpływu na skórę i organizm. Jednak codzienne ich stosowanie może negatywnie wpływać na skórę. Niektóre specyfiki mogą ją podrażnić i powodować występowanie zaczerwienień. Kosmetyki pomimo swojej lekkiej konsystencji zatykają pory, dlatego skóra nie może „oddychać”. To powoduje powstawanie wyprysków, nawrót trądziku lub zaskórniki.

Zdjęcie Dlaczego nie powinniśmy się codziennie malować? #3
Reakcja alergiczna

Nigdy nie wiadomo jak nasza skóra zareaguje na dany kosmetyk. Bardzo ważne jest, aby najpierw wypróbować go na małej i niewidocznej części skóry. Każda zmiana kosmetyków może spowodować reakcję alergiczną, która może mieć różne skutki. Jeśli jesteśmy uczuleni na jakieś składniki, wtedy warto każdą zmianę produktów do makijażu skonsultować z dermatologiem.