Otyłość a zachorowanie na COVID-19. Czy waga ma wpływ na przebieg choroby?

Otyłość a zachorowanie na COVID-19. Czy waga ma wpływ na przebieg choroby?
24Mar

Jak pokazują dane siedmiu na dziesięciu pacjentów, którzy zostali przyjęci na oddział intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii z powodu zakażenia koronawirusem cierpiało również na nadwagę lub otyłość. National Health Service (NHS) z Wielkiej Brytanii udostępnił badania przeprowadzone na 194 przypadkach z COVID-19.

Zdjęcie Otyłość a zachorowanie na COVID-19. Czy waga ma wpływ na przebieg choroby? #1

Wyniki analizy

Naukowcy z Wielkiej Brytanii poddali badaniu około dwustu pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2, którzy przebywali na oddziałach intensywnej terapii. Po analizie tych danych okazało się, że 63 proc. pacjentów przebywających na OIOM-ie z powodu zarażenia koronawirusem ma nadwagę, otyłość lub chorobliwą otyłość. Średni wiek zakażonych z najpoważniejszymi objawami infekcji wynosi 64 lata, a ponad 37 proc. tych pacjentów jest wieku poniżej 60 lat. Ponad 70% przyjętych na oddział intensywnej terapii to mężczyźni.

Niepokojące wyniki

Istnieje możliwość, że nadwaga i otyłość mogą być czynnikiem ryzyka, które może prowadzić do poważnych komplikacji związanych z COVID-19. Takie zależności są niepokojące, ponieważ ponad połowa dorosłych w Wielkiej Brytanii walczy z nadwagą. Do tej pory brytyjska ochrona zdrowia swoją uwagę skupiła na pacjentach po 70. roku życia i osobach chorujących na choroby przewlekłe. Raport jednak pokazuje, że nie tylko osoby starsze są najbardziej zagrożone, ponieważ tylko 9 proc. chorych w ciężkim stanie posiadało choroby współistniejące, takie jak choroby serca czy płuc.

Zdjęcie Otyłość a zachorowanie na COVID-19. Czy waga ma wpływ na przebieg choroby? #2

Nadwaga a objawy koronawirusa SARS-CoV-2

Naukowcy badają związek między nadwagą i otyłością, a ciężkimi objawiami choroby COVID-19. Poprzednie badania pokazały, że osoby otyłe są grupą, która jest mocniej narażona na mocniejsze komplikacje, a nawet śmierć z powodu tej infekcji. Według lekarzy osoby cierpiące na nadwagę mają system odpornościowy bardziej eksploatowany niż osoby bez nadwagi. Dzieje się tak, ponieważ stara się on chronić i naprawiać uszkodzone komórki. Osoby z nadwagą mają tendencję do spożywania pokarmów wysoko przetworzonych, ubogich w błonnik i przeciwutleniacze, Lekarze mówią również, że nadwaga utrudnia prawidłowe oddychanie.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja