Masz łupież lub problemy skórne? Wypróbuj to!

Patrycja

Zdrowie

11.03.2020 9:41

Masz łupież lub problemy skórne? Wypróbuj to!

Łupież to choroba skóry głowy, polegająca na nadmiernym łuszczeniu się naskórka.Ten problem może dosięgnąć każdego, bez względu na płeć, wiek, czy poziom higieny. Jeśli zmagasz się z łupieżem lub problemami skóry głowy, poznaj skuteczne i sprawdzone metody, jak się ich pozbyć!

Zdjęcie Masz łupież lub problemy skórne? Wypróbuj to! #1

Przyczyny łupieżu

Aby wyleczyć łupież, najpierw trzeba dotrzeć do jego przyczyn. Mogą to być: sucha skóra głowy, rzadkie mycie włosów, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, egzema, alergie, zmiany hormonalne, nadwrażliwa skóra, drożdże (Malassezia globosa). Choć przyczyn jest wiele i wydają się groźne, dobra wiadomość jest taka, że łupież można bardzo łatwo wyleczyć!

Co zrobić, aby pozbyć się go na zawsze?

Zamień zwykły szampon na przeciwłupieżowy, który zwalczy typowe oznaki łupieżu, jak białe płatki, suchą skórę, podrażnienia i zaczerwienienia głowy oraz główną przyczynę problemów, czyli sam łupież i zapobiegnie jego nawrotom. Wybieraj szampony z kwasem salicylowym i cynkiem, nie szoruj mocno skóry, to dodatkowo ją podrażni.

Zdjęcie Masz łupież lub problemy skórne? Wypróbuj to! #2

Domowe sposoby

Możesz walczyć z łupieżem sprawdzonymi, tanimi, domowymi sposobami: 2 razy w tygodniu na 20 -30 min nakładaj na włosy ciepłą oliwę z oliwek, dokładnie wmasowując ją w skórę głowy. Możesz używać do tego również oleju kokosowego, rycynowego lub jogurtu naturalnego. Zmywaj je delikatnym szamponem i letnią wodą. Skuteczną metodą jest też mikstura z czosnku: 2 ząbki wgnieć do szklanki z ciepłą wodą, mieszankę nałóż na włosy i pozostaw na kilka minut, zabieg powtarzaj co najmniej raz w tygodniu. Możesz też spłukiwać włosy sokiem z cytryny, pokrzywą lub octem zmieszanym z wodą.
Pomoże zmiana nawyków żywieniowych: ogranicz tłuste produkty, spożywaj więcej warzyw i owoców, pij dużo wody, często rób peelingi skóry głowy.

Zdjęcie Masz łupież lub problemy skórne? Wypróbuj to! #3

Gdy nic nie działa

Jeśli domowe sposoby zawiodą, stosowane kosmetyki i kuracje nie działają, a Ty wciąż nie możesz pozbyć się łupieżu- udaj się do dermatologa, który ustali przyczynę, przepisze odpowiednie lekarstwa i zabiegi, np. mezoterapię czy witaminowe koktajle.