Jak oszczędzić na markowych, drogich perfumach? Sprawdź te sposoby!

Katarzyna
Newsy
19.02.2020 22:40
Jak oszczędzić na markowych, drogich perfumach? Sprawdź te sposoby!

Każdy z nas lubi markowe kosmetyki i perfumy, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić. Zazwyczaj ich ceny sprawiają, że rezygnujemy z ich zakupu. Mimo, że wysoka cena zazwyczaj idzie w parze z wysoką jakością. Gdy uzbieramy wystarczającą ilość pieniędzy i kupimy już wymarzone perfumy, to używamy je na wyjątkowe okazje, aby starczyły na dłużej. Jednak gdy kupimy bardzo dobry podkład to wiadomo, że nie uda się go zaoszczędzić. Dlatego dziś zdradzimy kilka trików, które pozwolą na oszczędzenie drogich perfum czy kosmetyków.

Zdjęcie Jak oszczędzić na markowych, drogich perfumach? Sprawdź te sposoby! #1

Jak sprawić, aby perfumy pachniały dłużej?

Jak wiadomo perfumować należy tylko niektóre części ciała. Tylko na wybranych z nim zapach perfum trzyma się dłużej i nie musimy spryskiwać się nimi ponownie. Takim miejscem są na przykład nadgarstki. Jeden z nim powinniśmy spryskać perfumami i potrzeć nim o drugi. Możemy perfum użyć również na szyję, w okolicy uszu i na dekolcie. Gdy chcemy, aby zapach niósł się za nami gdy będziemy odchodzić, spryskać możemy również kark. Perfumy należy nanosić na gołe ciało a nie na ubrania, ponieważ wtedy utrzymują się na dłużej.

Odpowiednie nawilżenie

Ważne jest, aby zapach nanosić na nawilżona a nie suchą skórę. Wtedy będzie trzymał się on dłużej. Warto więc dbać o skórę i ciało, ponieważ dzięki temu możemy przyoszczędzić na perfumach. Jeśli używamy perfum o wysokiej jakości to nie będziemy musieli psikać się nimi kilka razy w ciągu dnia - wystarczy tylko raz. Aby zapach trzymał się jeszcze dłużej, to przed użyciem perfum możemy wybrane partie ciała nasmarować wazeliną, a dopiero później spryskać perfumami. Wtedy zapach tak szybko się nie ulotni.

Zdjęcie Jak oszczędzić na markowych, drogich perfumach? Sprawdź te sposoby! #2

Odpowiednie opakowanie

Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę kosmetyków, to warto zwrócić uwagę czy opakowania, w których je przechowujemy są szczelne i mają dobre zamknięcie. Jeśli chodzi o lakiery do paznokci, to warto trzymać je w lodówce. Niska temperatura sprawia, że ich zdatność do użycia się wydłuża. Jeśli chodzi o inne kosmetyki, to najlepiej ulokować je w miejscu gdzie nie będzie dochodziło do nich słonce i wilgoć. Nie powinno się więc trzymać się ich w łazience, tylko w suchym i zacienionym miejscu.

Kody rabatowe

Aby zaoszczędzić na markowych kosmetykach można również kupować je tylko na wyprzedażach, promocjach lub posiadając kody rabatowe. Dzięki temu ich cena będzie niższa, jednak nie będzie to wpływało na ich jakość. Czasami warto poczekać i śledzić nowe promocje, aby znaleźć swój ulubiony markowy kosmetyk w niższej cenie. Nasz domowy budżet na pewno nam za to podziękuje.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną