13 lutego: już dziś Galentine's Day! Dlaczego powinnyśmy obchodzić to święto?

13 lutego: już dziś Galentine's Day! Dlaczego powinnyśmy obchodzić to święto?

Święto Galentine’s Day, czyli Galentynki powstało w 2010 roku. Skoro było to już 10 lat temu to można je za jak najbardziej prawdziwe. Lecz o co w nim chodzi?

Zdjęcie 13 lutego: już dziś Galentine's Day! Dlaczego powinnyśmy obchodzić to święto? #1

Skąd się ono wzieło?

Galentine’s Day obchodzimy 13 lutego, czyli dzień przed najważniejszym świętem zakochanych - Walentynkami. Nazwa tego święta pochodzi z języka angielskiego, gdzie słowo „gal” oznacza dziewczynę. Twórczynią tego święta jest Leslie Knope, czyli jedna z bohaterek serialu “Parks and Recreation”. W jej rolę wcieliła się Amy Poehler. Galentynki to święto dedykowane wszystkim koleżankom i przyjaciółkom. W żadnym wypadku wydarzenie to nie wyklucza się z Walentynkami. W dniu 13 lutego spotykamy się i świętujemy razem z koleżankami i znajomymi. I nie jest ważne czy któraś z nich ma chłopaka czy nie.

Święto damskiej przyjaźni

Ten dzień jest zarezerwowany na celebrowanie damskiej przyjaźni. Następnego dnia można bez przeszkód świętować Walentynki z drugą połówką. Autorka tego święta mówi o nim tak: „Każdego 13 lutego moje przyjaciółki i ja zostawiamy swoich mężów i chłopaków w domach (...). Panie celebrują panie”. Odtwórczyni tej roli tak wypowiada się o powołaniu tego święta: ”Obalając oczekiwania Walentynek, Galentynki przypominają nam, że kobiety w naszym życiu często są najwierniejszymi i najdłuższymi miłościami”. Zdaniem amerykańskiej gazety “The Atlantic” Galentine’s Day jest tak popularnym choć fikcyjnym świętem, że sporo przedsiębiorstw wprowadza w ten dzień specjalne zniżki i promocje dla damskiej części klienteli.

Zdjęcie 13 lutego: już dziś Galentine's Day! Dlaczego powinnyśmy obchodzić to święto? #2

Jak świętować ten dzień?

W ten dzień warto spotkać się ze swoimi przyjaciółkami i spędzić ten czas z nimi. Można przekazać im jak ważna dla ciebie jest ich przyjaźń i pomoc oraz jak wiele wniosły do twojego życia. Prezenty nie są obowiązkowym punktem programu, jednak zawsze są mile widziane. Najważniejsze w tym święcie jest to, aby spędzić ten czas z swoimi przyjaciółkami. W obecnych czasach nasz czas jest najlepszym prezentem, jaki możemy podarować drugiej osobie. Można wtedy pójść razem do kina lub na manicure. Jeśli spotykacie się po pracy dobrym pomysłem jest wspólna kolacja lub rozmowy przy drinku. Gdy wszystkie macie dzień wolny warto wybrać się np. do spa lub na całodniowy pakiet zabiegów kosmetycznych.

 http://kobieceinspiracje.pl
Katarzyna

Polecane